Sokáig nagyon szoros volt, a végén eldöntötte a Marosvásárhelyi VSK

Horváth Bálint Ottó 2023. január 08., 18:57

Kiegyensúlyozott és fordulatos mérkőzést nyert meg hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK, amely a végén szerezte meg a győzelmet a sereghajtó CSM Târgu Jiu ellen a férfi kosárlabda MozzartBet Liga A konferenciájának 14. fordulójában.

Fotó: Haáz Vince

Biztató játékkal kezdett a vásárhelyi csapat, 17–9-re elhúzott, ezután azonban megtorpant támadásban, és az elején sokat hibázó vendégek zsinórban kilenc pontot szerezve fordítottak. Az első negyed végén azonban a VSK új igazolása, az amerikai Anthony Mathis hárompontosával a házigazdák visszavették a vezetést.

Szoros és fordulatos volt a küzdelem a folytatásban, hol az egyik, hol a másik csapat volt egy pontos előnyben. Aztán a szünethez közeledve egymás után Martinic és Person hárompontos dobásai is bejöttek, de mégsem tudtak meglépni a vásárhelyiek. A Târgu Jiu ismét előnybe került, de kevéssel a dudaszó előtt Gajovic triplájával a VSK két pontos (40–38) vezetéssel vonult az öltözőbe.

Térfélcsere után megpróbálta egyből magához venni az irányítást a VSK, öt pontos előnyre tett szert, de a védekezése továbbra sem állt össze. Emellett a támadójáték is akadozott, így a vendégek hamar ledolgozták a hátrányukat, és a harmadik játékrész végén három ponttal (52–55) náluk volt az előny.

Az utolsó negyedet 7–0-s sorozattal kezdte George Trif vezetőedző csapata, amely Martinic triplájával kilenc ponttal (66–57) elhúzott. Az ellenfél ugyan még felzárkózott, de aztán a VSK az utolsó percekben helyben hagyta, és tizenegy pontos különbséggel győzött.

A vásárhelyiek az előző négy találkozójukból hármat is megnyertek, és szezonbeli ötödik győzelmükkel még maradt elméleti esélyük az ötödik, utolsó felsőházat jelentő hely elérésére. A következő fordulóban kemény összecsapás vár a VSK-ra, a második helyezett Bukaresti Rapid otthonában kell helytállnia.