Sokáig magabiztosan vezettek, a végén mégis izgulniuk kellett a győzelemért

Horváth Bálint Ottó 2022. április 19., 21:53 utolsó módosítás: 2022. április 19., 22:04

Előnybe került a Marosvásárhelyi Sirius KK a női kosárlabda Nemzeti Liga ötödik helyéért zajló küzdelemben a CSM Alexandriával szemben.

Hazai pályán lezárhatják a párharcot a vásárhelyiek Fotó: Haáz Vince

A két győzelemig tartó párharc első találkozóját kedden este a pályaelőnyben lévő Teleorman megyei városban játszották le.

Az első perceket leszámítva a vásárhelyiek irányításuk alatt tartották a mérkőzést, és úgy tűnt, magabiztosan is nyernek. A szünetben hét pont volt az előnyük, bő hat perccel a vége előtt viszont már 15-tel vezettek. A házigazdák azonban gondoskodtak arról, hogy szoros legyen a hajrá, kétszer egy pontra is feljöttek, sőt az utolsó másodpercekben egyenlíthettek volna, de ez nem sikerült.

A Sirius KK hazai pályán szerezheti meg a bajnokság ötödik helyét, amennyiben csütörtökön 18 órától újra sikerül felülmúlnia ellenfelét.