Simán továbbjutott, döntős a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. április 26., 22:50 utolsó módosítás: 2021. április 26., 22:51

Magabiztos sikert aratott a Sepsi-SIC a női kosárlabda bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzésén is a Brassói CSU Olimpia ellen, és ezzel bejutott a fináléba, ahol ellenfele a Szatmárnémeti VSK lesz, amely szintén 3-0-s összesítéssel az Aradi FCC Baschet együttesét búcsúztatta.

Gardner 29 ponttal vezette győzelemre a zöld-fehéreket Fotó: Sepsi-SIC/Facebook

Megismétlődik a 2018-as és 2019-es döntő, amikor a zöld-fehérek a partiumi csapat ellen szerezték legutóbbi két bajnoki címüket, a tavaly viszont elmaradt a finálé, mivel a koronavírus-járvány miatt a pontvadászat megszakadt, és a kosárlabda-szövetség nem hirdetett bajnokot. A hazai női kosárlabda élvonalának mezőnyét uraló két együttes így idén ismét egymás ellen küzdhet meg a trófeáért.

A székelyföldi együttes villámrajttal indította a Brassói CSU Olimpia elleni elődöntő harmadik mérkőzését, amelynek első perce után a sérüléséből felépült Gardner triplájával már 7–0-ra vezetett. A hazaiak is ébredezni kezdtek, és sikerült kiegyensúlyozottá tenniük a küzdelmet olyannyira, hogy az első negyed végére már csak egyetlen pont maradt a Sepsi-SIC előnyéből (15–16).

A folytatásban még inkább lankadt Zoran Mikes tanítványainak kezdeti lendülete, a hazaiak pedig ezt kihasználva rövid időre át is vették a vezetést. Ekkor azonban Orbán villant kétszer, amivel fordult a kocka, majd érkezett Gardner, akinek zsinórban szerzett három találatával már nyolcpontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla (23–31).

Szünet után aztán a szentgyörgyi lányok úgy tértek vissza a pályára, hogy néhány perc alatt el is döntötték a mérkőzés sorsát.

Gardner és Gödri-Părău találták el ekkor a fonalat, és eredményes játékuknak köszönhetően tovább duzzadt a zöld-fehérek előnye (36–52).

Az utolsó tíz perc sem hozott változást, a házigazdák nem tudták tartani a lépést a tapasztaltabb és nagyobb játékerőt képviselő ellenféllel, a nagy formában játszó Gardner pedig szórta a triplákat, így a háromszékiek nagy fölénnyel nyerték az elődöntő harmadik meccsét is (48–78), és ezzel bebiztosították továbbjutásukat.

A döntőben a székelyföldi együttes a Szatmárnémeti VSK ellen szerezheti meg ötödik bajnoki címét. A párharc az egyik csapat három nyert mérkőzéséig tart, az első két találkozót május 5-én és 6-án rendezik a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:
Brassói CSU Olimpia–Sepsi-SIC 48–78 (15–16, 8–15, 13–21, 12–26)
Brassó: Pesovic 19 (1x3), Mcdonald 11 (1x3), Al Ash Hab 10, Corda 4, Nan 4. Cserék: Frincu, Ciciovan, David. Edző: Dan Calancea.
Sepsi-SIC: Gardner 29 (5x3), Tobin 8, Gödri-Părău 8, Pasic 4, Orbán 4. Cserék: Pavlopoulou 12 (1x3), Ghizilă 5 (1x3), Mandache 4, Cătinean 2, Kovács, Kelemen. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Amalia Marchiș, Tudor Crișan, Karsai Anett.