Simán nyert a Sepsi-SIC, megdolgozott a győzelemért a KSE

Sánta Imre 2021. február 27., 23:20

A háromszéki csapatok számára jól alakult a női kosárlabda bajnokság brassói buboréktornájának második játéknapja. A Sepsi-SIC fölényes diadalt aratott a Brassói CSU Olimpia ellen, a Kézdivásárhelyi SE pedig nagy küzdelemben a CSM Târgoviște együttesét fektette két vállra.

Megmaradt a százszázalékos mutató Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A szombati játéknap első mérkőzésén kissé nehézkesen indult be a Sepsi-SIC ötös fogata, és csak az első negyed közepén sikerült nagyobb előnyt kidolgoznia, majd Tobin és Mandache még rátettek egy-egy lapáttal, így a zöld-fehérek tíz perc után már tizenhárom pontos különbséggel vezettek (25–12).

A folytatásban a brassói lányoknak támadásban sikerült jobban összpontosítaniuk, kevesebbet hibáztak, és néhány perc alatt hátrányukat le tudták faragni öt pontra. Hamar eszméltek azonban a háromszékiek, Gardner, Tobin és Gödri-Părău vették kézbe az irányítást, így gyorsan visszaállt a megnyugtató különbség (50–34).

Szünet után Zoran Mikes tanítványai még határozottabban tértek vissza a pályára, feljavult a védekezésük, a pontszerzésben pedig Ghizilă, Gardner és Mandache jeleskedtek, és ennek köszönhetően előnyük egyre duzzadt (72–43). Az utolsó tíz percben is a szentgyörgyiek akarata érvényesült, Mandache minden pozícióból betalált, így nem véletlenül bizonyult a mérkőzés legeredményesebb játékosának.

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A Sepsi-SIC végül 96–58 arányú győzelmet aratott a Cenk alatti város csapata ellen, és továbbra is hibátlan mérleggel áll a nemzeti bajnokság rangsorának élén. A brassói buboréktorna utolsó napján, vasárnap 18 órakor a zöld-fehérek a Kézdivásárhelyi SE ellen lépnek pályára.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló:

Sepsi-SIC–Brassói CSU Olimpia 96–58 (25–12, 25–22, 22–9, 24–15).
Sepsi-SIC: Tobin 22, Gardner 15, Gödri-Părău 14 (1x3),Ghizilă 5 (1x3), Orbán. Cserék: Mandache 23 (4x3), Pavlopoulou 10 (2x3), Cătinean 5, Kelemen 2. Edző: Zoran Mikes.
Brassó: Dickey 13 (2x3), Corda 10 (2x3), Crăciun 4, Pesovic 2, Al Ash Hab 2. Cserék: Mcdonald 14 (2x3), Frincu 6 (1x3), Nan 3, David 2, Kelemen Radin 2, Ciciovan, Florea. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Matei Bănică, Csíki Zsolt, Adela Vilt.

Nagyot küzdött a sikerért a KSE

A felső-háromszékiek számára nem kezdődött jól a CSM Târgoviște elleni találkozó, hamar hátrányba kerültek, és az első negyed végén úgy tűnt, sokat nem remélhetnek ettől a mérkőzéstől. Molnár József tanítványai viszont ezt másképp gondoltak, és a következő tíz percben egy pontra csökkentették hátrányukat, majd szünet után Kozman Kriszta triplájával át is vették a vezetést.

Ekkor a túloldalról még érkezett válasz, a Dâmbovița megyeiek fordítani tudtak, de nemsokára Wilson találatával már ismét a KSE vezetett, és bár az ellenfél még egyszer egyenlített, a kézdivásárhelyi lányok a véghajrában főleg Debreczi Iringó és Lénárt Paula eredményes játékának köszönhetően behúzták a győzelmet.

Kézdivásárhelyi SE–CSM Târgoviște 71–67 (16–26, 22–13, 17–11, 16–17)
KSE: Mitchell 23 (4x3), Wilson 15 (1x3), Lénárt P. 8, Thomas 6, Biszak 2. Cserék: Debreczi 7 (1x3), Kozman 8 (2x3), Domokos 2, Czimbalmos. Edző: Molnár József.
Târgoviște: Irimia 17 (2x3), Stoenescu 14 (4x3), Ghiță 12, Chivu 9, Toma 8. Cserék: Petrof 4, Tănase 3 (1x3), Croitoru, Ignat Kleeman. Edző: Cătălin Tănase.
Játékvezetők: Amalia Marchiș, Bukuresti Loránd, Tudor Crișan.