A házigazdák kezdték lendületesebben a szombati mérkőzést, Biljana Pesovic pedig nagyon elkapta a fonalat, de mindez csupán négy percig tartott, amikor Givens hárompontosával a zöld-fehérek átvették a vezetést (9–10). A brassói lányoknak még egyszer összejött az egyenlítés, de Orbán, Butler és Gödri-Părău azonnal válaszoltak, így az első negyed a címvédő előnyével zárult (15–19).
A folytatásban a háromszékiek összehoztak egy 8–0-s sorozatot, amire Filip két távoli találattal felelni tudott, de innentől kezdve Zoran Mikes tanítványai elgázolták vendéglátóikat, akik a szünetig csupán két büntetődobást értékesítettek.
Ezzel szemben a zöld-fehérek tizenhat pontot szereztek, így húsz perc után már behozhatatlanná vált az Olimpia hátránya (23–43).
Szünet után Mandache egymás után háromszor is betalált, csatlakozott hozzá Demeter Nóra és Pasic is, így tovább nőtt a címvédő előnye (28–57). A házigazdák részéről Zubac és Pesovic minden tőlük telhetőt megpróbáltak a felzárkózás érdekében, de nem jártak nagy sikerrel, ugyanis a következő percekben Topuzovic, Orbán és Kovács a hárompontos félkörön kívülről céloztak pontosan, így maradt a tetemes különbség (42–71).
Az utolsó tíz percben Zoran Mikes a „nagyágyúkat” pihentetve minden játékosának játéklehetőséget adott, ennek megfelelően a meccs is kiegyensúlyozottabbá vált, de ez sem veszélyeztette a Sepsi-SIC magabiztos sikerét.
A mérkőzés 61–88-as végeredménnyel végződött, a háromszéki lányok győzelme pedig ilyen arányban is teljesen megérdemelt.
A zöld-fehérekre a bajnoki meccsek után nemzetközi porondon vár kemény erőpróba, az Európa Kupa csoportkörének utolsó előtti fordulójában november 27-én, szerdán 18.30-kor a Galatasaray Istanbul otthonában lépnek pályára.
Női kosárlabda Nemzeti Liga, Keleti csoport, 8. forduló:
Brassói Olimpia–Sepsi-SIC 61–88 (15–19, 8–24, 19–28, 19–17).
Sepsi-SIC: Mandache 16 (1x3), Givens 9 (1x3), Demeter 9, Vucetic 7, Pasic 5. Cserék: Orbán 15 (1x3), Butler 12, Gödri-Părău 9, Topuzović 3, Kovács 3, Mîrne-Nagy, Cătinean. Edző: Zoran Mikes.
Olimpia: Pesovic 16, Filip 14 (3x3), N. Zubac 10, Armanu 8 (1x3), Voica 1. Cserék: D. Zubac 11 (1x3), Dumitru 1, Al Ash Hab, Pătrașcu. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Lavinia Gheorghe, Mihai Sandulache, Claudia Patricia Telcian.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!