Sima győzelem, hibátlan a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2019. november 24., 17:34 utolsó módosítás: 2019. november 24., 22:46

A Brassói Olimpia vendégeként aratott fölényes győzelmet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulója után is megőrizte veretlenségét, és magabiztosan áll a keleti csoport rangsorának élén.

Egy pillanatig sem volt kérdés, ki lesz a győztes Fotó: Facebook/Sepsi SIC

A házigazdák kezdték lendületesebben a szombati mérkőzést, Biljana Pesovic pedig nagyon elkapta a fonalat, de mindez csupán négy percig tartott, amikor Givens hárompontosával a zöld-fehérek átvették a vezetést (9–10). A brassói lányoknak még egyszer összejött az egyenlítés, de Orbán, Butler és Gödri-Părău azonnal válaszoltak, így az első negyed a címvédő előnyével zárult (15–19).

A folytatásban a háromszékiek összehoztak egy 8–0-s sorozatot, amire Filip két távoli találattal felelni tudott, de innentől kezdve Zoran Mikes tanítványai elgázolták vendéglátóikat, akik a szünetig csupán két büntetődobást értékesítettek.

Ezzel szemben a zöld-fehérek tizenhat pontot szereztek, így húsz perc után már behozhatatlanná vált az Olimpia hátránya (23–43).

Fotó: Facebook/Sepsi SIC

Szünet után Mandache egymás után háromszor is betalált, csatlakozott hozzá Demeter Nóra és Pasic is, így tovább nőtt a címvédő előnye (28–57). A házigazdák részéről Zubac és Pesovic minden tőlük telhetőt megpróbáltak a felzárkózás érdekében, de nem jártak nagy sikerrel, ugyanis a következő percekben Topuzovic, Orbán és Kovács a hárompontos félkörön kívülről céloztak pontosan, így maradt a tetemes különbség (42–71).

Az utolsó tíz percben Zoran Mikes a „nagyágyúkat” pihentetve minden játékosának játéklehetőséget adott, ennek megfelelően a meccs is kiegyensúlyozottabbá vált, de ez sem veszélyeztette a Sepsi-SIC magabiztos sikerét.

A mérkőzés 61–88-as végeredménnyel végződött, a háromszéki lányok győzelme pedig ilyen arányban is teljesen megérdemelt.

A zöld-fehérekre a bajnoki meccsek után nemzetközi porondon vár kemény erőpróba, az Európa Kupa csoportkörének utolsó előtti fordulójában november 27-én, szerdán 18.30-kor a Galatasaray Istanbul otthonában lépnek pályára.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, Keleti csoport, 8. forduló:

Brassói Olimpia–Sepsi-SIC 61–88 (15–19, 8–24, 19–28, 19–17).
Sepsi-SIC: Mandache 16 (1x3), Givens 9 (1x3), Demeter 9, Vucetic 7, Pasic 5. Cserék: Orbán 15 (1x3), Butler 12, Gödri-Părău 9, Topuzović 3, Kovács 3, Mîrne-Nagy, Cătinean. Edző: Zoran Mikes.
Olimpia: Pesovic 16, Filip 14 (3x3), N. Zubac 10, Armanu 8 (1x3), Voica 1. Cserék: D. Zubac 11 (1x3), Dumitru 1, Al Ash Hab, Pătrașcu. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Lavinia Gheorghe, Mihai Sandulache, Claudia Patricia Telcian.