A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares Zsilvásárhelyen lépett pályára vasárnap este. A listavezető, veretlen házigazdák ellen nagy csoda lett volna győzelmet elérni, de ezúttal nem is erre törekedtek. Kercsó Zoltán edző így fogalmaz erről: „Mindössze kilencen jöttünk el erre a hosszú kiszállásra, a 15 fős keretből 3 sérültünk van, 1 betegünk, 1 érettségizőnk és 1 egyetemistánk, aki vizsgázik a napokban. Az elsődleges cél az volt, hogy ne sérüljön senki, illetve pihentessük a keretet amennyire lehetséges. Ezt az elsődleges célt abszolváltuk, valamint megpróbáltuk játszani a játékunk, ami nem volt rossz, csak számos könnyű helyzetet hibáztunk el” – mondta el a vezetőedző.
Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a Zsil-völgyiek már az első negyed végére 20 pontos előnyt szereztek, mindössze hétig értek el a gyergyóiak.
A második és harmadik felvonás is hasonlóan alakult, csak a záró periódusban volt szorosabb az állás, így a végén 101–44-re nyert a Zsilvásárhely.
Hétfőn a tabellaszomszéd Craiova vendégeként már mindenképpen nyerni szeretett volna a gyergyószentmiklósi együttes, úgy is, hogy a kezdő ötösből Magusar és Csillag sem volt bevethető „Sajnos a sok hiányzó és a több mint 600 km, és az, hogy 14 óra alatt a második meccset kellett játsszuk, rányomta a bélyegét a játékunkra. A fókuszunk és a precizitásunk bánta. Ezért maradt ki rengeteg dobás” – mutat rá Kercsó.
Az első két negyedben összesen 13 pontot szerzett az ISK-VSK Antares, így pedig nehéz mérkőzést nyerni. Az sem volt elég, hogy a harmadik felvonásban viszont 22 egységig jutottak Lokodiék, és ezt a periódust sikerült is megnyerni. A negyedik negyedben ugyanis nem sikerült ezt folytatni, és az Universitatea Craiova 66–47-re behúzta a meccset.
A csapat legközelebb hazai pályán szerepel, vasárnap 14 órától Ploiești együttesét fogadják.
Férfi kosárlabda, 1. Liga:
Zsilvásárhelyi CSM–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 101–44 (27–7, 22–10, 31–10, 21–17).
A gyergyói pontszerzők: Lokodi Mátyás 12, László Tamás 10, Cine Krisztián 7, Vladimir Arnaut 6, Lénárt Arthur, Nicolae Cebotari Lungu és Raoul Olariu 3-3.
Univsersitatea Craiova–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 66–47 (15–6, 22–7, 13–22, 16–12).
A gyergyói pontszerzők: Lokodi Mátyás 19, Vladimir Arnaut 13, László Tamás 8, Kurta Mottel Zalán, Nicolae Cebotari Lungu és Raoul Olariu 2-2, Lénárt Arthur 1.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!