Nagyüzem volt szombaton a Sepsi Arénában, délelőttől késő estig zajlottak a kupasorozat nyolcas döntőjének negyeddöntős párharcai.
Elsőként a Bukaresti Agronomia és a Kolozsvári U lépett pályára, a találkozójuk végig szoros csatát hozott. Az elején még a kincses városiak voltak előnyben, 12 ponttal nyerték meg az első negyedet, a következő háromban viszont a fővárosiak bizonyultak jobbnak. Az Agronomia fokozatosan dolgozta le a hátrányát, többször is kiegyenlített, és az utolsó másodpercekben szerezte meg az egy pontos győzelmet.
Ezután következett a Kézdivásárhelyi SE mérkőzése az Aradi FCC Baschet ellen. Rosszul kezdtek a háromszékiek, az elején komoly hátrányba kerültek, és bár a második játékrészben feljavult a teljesítményük, nem sikerült közelebb férkőzni, a szünetben 19 pont volt a lemaradásuk. A folytatásban nem tudott újítani a KSE, így még tovább nőtt a különbség, az aradiak végül a mind a négy negyedet megnyerve jutottak tovább.
A Marosvásárhelyi Sirius kellemes meglepetést okozott, fordulatos küzdelemben múlta felül a Brassói Olimpiát. Az első negyedben a vásárhelyiek hat pontos előnyre tettek szert, az ellenfél azonban a javára fordította az eredményt, öt ponttal vezetett a szünetben. A folytatásban úgy tűnt, hogy a brassói csapat eldönti a meccset, hiszen 14 ponttal is elhúzott, de a Sirius hamar megkezdte a felzárkózást, majd szenzációs utolsó negyedet produkált, és abszolút megérdemelten harcolta ki a továbbjutást.
A játéknap utolsó mérkőzésén a várakozások szerint a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC semmi esélyt nem adott a CSM Alexandria csapatának. A házigazda már az első játékrészben tetemes, 25 pontos előnyt alakított ki, és ezután ugyan már nem volt ekkora különbség a két fél között, de még tovább nyílt az olló. A Sepsi-SIC magabiztos teljesítménnyel végül átlépte a száz pontos határt, és kereken hatvan pontos kiütéses győzelmet aratott.
Az elődöntőket vasárnap rendezik, előbb az Agronomia és az Arad mérkőznek meg, majd 19 órától következik a székelyföldi párharc a Sepsi-SIC és a Sirius között.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!