A Sepsi-SIC a hét elején közölte, hogy megegyezett a jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező szerb Maja Miljkoviccal, aki a klub első leigazolt játékosa volt az új szezonra.
A hét közben újabb három kosárlabdázó érkezését jelentették be.
A 24 éves amerikai Brianna Fraser a Vasas Akadémia csapatától jött Sepsiszentgyörgyre. A 190 cm magas, erőcsatárként és centerként is bevethető játékos 2019-ban igazolt a magyar együtteshez, amelynek mezében az előző idényben 28 mérkőzésen átlagban 33,5 percet töltött a pályán, 21,3 pontot szerzett, 8,8 lepattanót gyűjtött és 1,7 kosárpasszt osztott ki.
A magyar élvonal legponterősebb játékosaként oroszlánrészt vállalt abban, hogy a Vasas Akadémia a 6. helyen végzett.
2015 és 2019 között a University of Maryland játékosa volt, 2015-ben az amerikai egyetemi kosárlabda-bajnokság (NCAA) négyes döntőjében szerepelt. 2017-ben az amerikai válogatottal részt vett a 29. Universiadén, 6 mérkőzésen 9 pontot és 3,8 lepattanót átlagolt.
Három év elteltével visszatér Sepsiszentgyörgyre a 24 éves galaci Teodora Neagu, aki
a 2017–2018-as idényben bajnokságot és Román Kupa-győzelmet ünnepelt a háromszéki gárdával.
A 180 cm magas játékos az elmúlt három esztendőben játszott az FCC Baschet Arad, a CSM Târgoviște, a Kolozsvári U és a Szatmárnémeti VSK csapatában. Az erőcsatár az előző szezonban 21 mérkőzésen kapott lehetőséget, ezalatt 3,9 pontot és 2,4 lepattanót szerzett, az idény végén pedig bajnoki ezüsttel bővült az éremgyűjteménye. 2019-ben tagja volt a 30. Universiadén részt vett román válogatottnak, ahol hat mérkőzésen átlagban 4 pontot szerzett és 3,3 lepattanót gyűjtött.
Anisia Croitoru az előző idényt a Szatmárnémeti VSK együttesében kezdte, majd a Târgoviștéhez igazolt, ahol 17 mérkőzésen lépett pályára, átlagban 17 percet játszott, 5,5 pontot szerzett és 4,5 lepattanót gyűjtött.
A 17 éves nagyváradi kosárlabdázó 2018-ban a Nagyváradi CSU játékosaként mutatkozott be a Nemzeti Ligában,
a Körös-parti alakulattól 2019-ben Szatmárnémetibe szerződött, ahol másfél évig viselte a piros-fehér mezt. A 187 cm magas játékos erőcsatárként és centerként is bevethető. Két évvel ezelőtt a 16 év alatti B-divíziós Európa-bajnokságon a román válogatott második legjobb dobója volt, ugyanis 8 mérkőzésen 12,9 pontot, 6,3 lepattanót és 2,3 asszisztot átlagolt.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!