Hirdetés

Sepsi-SIC: a keret átalakult, de a célok nem változtak

Bethy Mununga Európa-bajnokként tér vissza Sepsiszentgyörgyre
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Közel van a játékoskeret véglegesítéséhez a hétszeres román bajnok és nyolcszoros kupagyőztes Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amelynek az új szezonra sem változtak a célkitűzései. Rusz István ügyvezető igazgatóval beszélgettünk.

A romániai női kosárlabdát közel egy évtizede óta uraló sepsiszentgyörgyi klub a nyár elején jelentette be, hogy jelentős átalakuláson megy keresztül a csapat kerete, de idén is megpróbálnak egy ütőképes együttest összeállítani.

Hirdetés

Az előző szezonban a csapat színeiben játszott idegenlégiósók közül a dán Maria Jespersen Svédországban folytatja pályafutását, Brittney Jones hazatért Amerikába, Khadijiah Cave pedig Törökországba igazolt. Mellettük három belföldi játékos, Annemarie Gödri-Părău, Ioana Ghizilă és Orbán Nicolett sem hosszabbított a háromszékiekkel, és a nyáron megerősödő Konstancai CSM-t választotta.

A tavalyi keretből maradt a magyarországi Gereben Lívia és a belga válogatott meghatározó játákosaként a nyáron Európa-bajnoki címet szerző Bethy Mununga, valamint a fiatalok közül Ștefania Cătinean, Mikes Lana és Daria Toma, míg az ifjúsági csapatból Veress Kincső, Holló Abigél és György Boglárka kerül fel a felnőttekhez.

A Sepsi-SIC ügyvezető igazgatója, Rusz István ismertette, hogy eddig öt új játékossal egyeztek meg.

Az irányító és center posztra két amerikai légiós, Chelsea Nelson és Morgan Green érkezett, előbbi a török Nesibe Aydin és a mexikói Astros, utóbbi a budapesti ELTE-BEAC csapatánál szerepelt az előző szezonban. A svéd válogatott Ellen Nystrom hazájában, a Lulea Basket együttesében játszott. A ciprusi-román állampolgársággal rendelkező Veatriki Akathiotout az Aradi FCC Baschettől igazolták le, míg Rebecca Lipovan az előző két szezonban a Marosvásárhelyi Siriusnál alapembernek számított.

A Sirius legjobb román játékosa, Rebecca Lipovan a Sepsi-SIC-nél folytatja •  Fotó: Haáz Vince Galéria

A Sirius legjobb román játékosa, Rebecca Lipovan a Sepsi-SIC-nél folytatja
Fotó: Haáz Vince

„Még nem végleges a keret, de többnyire megállapodtunk mindenkivel, ők képezik eddig a csapatnak a gerincét. Várunk még két aláírásra, egy román és egy külföldi játékos igazolhat hozzánk, ha a napokban sikerül megegyezni velük, őket is bejelentjük” – nyilatkozta Rusz István. Megjegyezte,

az új szezonra nem változtak a céljaik, továbbra is hajtanak a román bajnokság és a kupa megnyerésére, illetve minél tovább akarnak menetelni az európai klubsorozatokban.

„Valószínű nem mi vagyunk a legerősebbek és nem nekünk van a legnagyobb költségvetésünk, de mindent megteszünk azért, hogy mindenhol a lehető legjobb helyen végezzünk” – jegyezte meg a sportvezető.

A sepsiszentgyörgyi klub sorozatban negyedszer vesz részt a női kosárlabda Euroliga selejtezőjében, a lehetséges ellenfelei a magyarországi DVTK Hun-Therm Miskolc, a lett TTT Riga és a lengyel MKS Polkowice. A sorsolást augusztus 9-én Münchenben tartják, az oda-visszavágó rendszerben zajló párharcot pedig szeptember 20-án és szeptember 27-én rendezik. A győztes együttes kvalifikálja magát az Euroliga főtáblájára, míg a vesztes csapat automatikusan az Eurokupa csoportkörébe kerül át.

Rusz István: „valószínű nem mi vagyunk a legerősebbek és nem nekünk van a legnagyobb költségvetésünk, de mindent megteszünk azért, hogy mindenhol a lehető legjobb helyen végezzünk” •  Fotó: Facebook/Sepsi-SIC Galéria

Rusz István: „valószínű nem mi vagyunk a legerősebbek és nem nekünk van a legnagyobb költségvetésünk, de mindent megteszünk azért, hogy mindenhol a lehető legjobb helyen végezzünk”
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Rusz István rámutatott, hogy „sajnos régi jó szokás szerint semmit nem lehet tudni a román női bajnokságról”, egyelőre csak annyit, hogy kötelezően két román játékos kell szerepeljen a mérkőzéseken, de még ez sem teljesen biztos, mivel ezt a tervezetet csak a Román Kosárlabda Szövetség igazgató tanácsában fogadták el. Egyelőre nem végleges a versenykiírás, mert még csak ezután kezdődnek el a beiratkozások, de ha nem lesz elég jelentkező, meghosszabbítják a határidőt.

Mint megtudtuk, a Sepsi-SIC kerete augusztus utolsó hetében gyűl össze, akkor kezdődik el a közös felkészülés Zoran Mikes vezetőedző irányításával, addig pedig minden játékos egyéni edzéstervet kapott. Annak függvényében, hogy milyen lesz a bajnoki rendszer és mely csapat lesz az ellenfelük az Euroliga selejtezőjében, megpróbálnak szervezni néhány barátságos mérkőzést és valószínű a Sepsi Kupa sem marad el.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

George Simion válaszolt Magyar Péternek: „nem táncoltam a néped sírjain”

„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.

Főtér

Csirkefogónak nevezte Hargita megyei párttársát az AUR-os Dan Tanasă, kapta is a sallert – hírmix

Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.

Ez is érdekelheti

Végig loholtak az eredmény után a marosvásárhelyi kosarasok

A mérkőzés elején ugyan még vezetett, a folytatásban viszont hátrányban játszott a CSO Voluntari vendégeként a Marosvásárhelyi VSK, és végül nem tudta elkerülni a vereséget.

Kiharcolta a hosszabbítást, ott legyűrte vendégét a Marosvásárhelyi VSK

Kiélezett küzdelemben múlta felül a Brassói Coronát a Marosvásárhelyi VSK, amely az utolsó percekben harcolta ki a hosszabbítást, ahol a javára fordította a párharcot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 29. fordulójában.

Döntő tornán játszott a Kézdi SE ifi kosárlabdacsapata

Ezen a héten tizenkét csapat részvételével Bukarestben rendezték a női kosárlabda bajnokság U14-es korosztálya számára kiírt bajnokság döntő tornáját. Az egyetlen székelyföldi képviselő a Kézdivásárhelyi SE volt.

Nem jött össze a fordítás, ezüstérmet szereztek a Kézdi SE kosarasai

A hazai vereség után nem sikerült kiharcolni a harmadik mérkőzést a Kézdivásárhelyi SE női kosarasainak az 1. Liga döntőjének visszavágóján az Alexandriai CSS ellen. Zsinórban másodszor szerezte meg az ezüstérmet a céhes városi alakulat.

Nem lesz címvédés a női kosarasoknál, nem jutott a döntőbe a Sepsi-SIC

Többször is leadta a megszerzett előnyét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a CSM Târgoviște ellen. A hajrát jobban bírta a vendégcsapat, így ők jutottak be a női kosárlabda élvonal fináléjába.

Csúnyán kikapott a kézdivásárhelyi kosárcsapat a bajnoki döntő első mérkőzésén

A női kosárlabda 1. Liga döntőjének pénteki odavágóján a Kézdivásárhelyi SE csúnya vereségbe futott bele hazai pályán a CSS Alexandria ellen.

Pengeélen táncolt, de kiegyenlített az elődöntőben a Sepsi-SIC

Rendkívül kiélezett csatát vívott egymással a CSM Târgoviște és a Sepsi-SIC a női kosárlabda nemzeti bajnokság elődöntőjében. A háromszéki gárda végig fegyelmezettebb játékot mutatva, minimális különbséggel nyert, így kiegyenlített az összesítésben.

A hajráig tartotta a lépést az éllovassal a Marosvásárhelyi VSK

A mérkőzés nagy részében az éllovas Nagyváradi VSK sarkában volt a Marosvásárhelyi VSK, amely a végjátékban maradt alul a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 26. fordulójában.

Hamar össze kell szedje magát a Marosvásárhelyi VSK kosárcsapata

A hét elején benyújtotta lemondását a Marosvásárhelyi VSK kosárlabdacsapatának edzője, a döntése meglepte a vezetőséget. Szászgáspár Barnabás klubelnököt a kialakult helyzetről és a szezon folytatásáról kérdeztük.

Nagy bajban a Sepsi-SIC, hazai pályán bukta el az elődöntő első meccsét

Nem bírt hazai pályán a CSM Târgoviște együttesével a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely így vereséggel kezdte a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjét. Zoran Mikes tanítványai azonban idegenben még javíthatnak a párharcban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!