Kulcsmérkőzések sorozatát játssza ebben az időszakban a marosvásárhelyi gárda, amely számára a felsőházi rájátszásba jutás a tét.
Az egyik közvetlen vetélytárs Dinamo elleni hazai találkozó elején kisebb lépéselőnybe került a VSK, és sikerült három ponttal megnyerni az első játékrészt.
A második negyed elején több mint három percig nem találtak be a gyűrűbe a vásárhelyiek, ezt kihasználva a fővárosiak fordítottak.
Aztán a nemrég igazolt Bogdan Popa pillanatai következtek,
aki egymás után három triplát dobott, neki köszönhetően visszavették a vezetést és a szünetig öt pontos előnyt alakítottak ki.
Térfélcserét követően is szoros maradt a küzdelem, a Dinamo tapadt a VSK-ra, majd ki is egyenlített, a házigazda azonban gyorsan magára talált, és a harmadik tíz perc végén négy ponttal elhúzott.
Az utolsó felvonásban hasonló volt a forgatókönyv, továbbra is a vásárhelyiek vezettek, de a vendégek faragni tudtak a hátrányból.
A végjátékig nyílt maradt a párharc, ám ekkor a VSK játékosaiban még volt tartalék, akik hat ponttal nyertek.
Ez a különbségű győzelem nagyon sokat számíthat a végelszámolásnál, mivel az egymás elleni összevetésben a VSK előnyben van, az idegenbeli meccsen ugyanis csak három ponttal kapott ki.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!