Végig kiélezett mérkőzésen nyert a csíki kosárcsapat

Dobos László 2022. március 23., 19:26

Megszületett a csíkszeredai együttes ötödik győzelme a 2021–2022-es férfi kosárlabda-bajnokságban. Lászlófy Botond edző tanítványai szerdán este hazai pályán 86:81-re győzték le a zsilvásárhelyieket.

Behúzták a ötödik győzelmüket a csíki kosárlabdázók Fotó: Veres Nándor

Ingyenes volt a belépő a szerda esti mérkőzésre a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában, és az a pár száz néző, aki kilátogatott, nem bánta meg: látványos, végig izgalmas mérkőzésnek lehetett szemtanúja.

A csapatok az első három negyedben felváltva vezettek, de nagyobb különbséget egyik fél sem tudott kialakítani. A harmadik harmadban a székelyföldiek átvették a vezetést és nagyot küzdve ezt az utolsó sípszóig tartani tudták.

A VSK Csíkszereda az alapszakaszban eddig 24 mérkőzést játszott, ebből ötöt megnyert, 19-et pedig elveszített, a következő meccsét pedig szombaton este játssza, amikor a listavezető Kolozsvári U otthonában vendégszerepel.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 25. forduló:

VSK Csíkszereda–CSM Tg. Jiu 86:81 (17:22, 20:18, 24:17,25:24).
A hazai csapat pontszerzői: Mihajlo Bogdanović 26 (ebből 2 hárompontos), Lock Wan Lam 25 (3x3), Branislav Vujadinović 10 (1x3), Aula Maarufu Sumbry jr. 10, Nicolae Ciucă 5 (1x3), Cornel Cioacătă 4, Lazar Đurović 3 (1x3) és Zerkula Zoltán 3 (1x3). Játszott még: Kelemen Norbert. A vendégek legeredményesebb játékosa Muhammad Bashir Ahmed volt 15 ponttal.