Szoros meccset nyertek Bukarestben a gyergyói kosarasok

Gergely Imre 2023. október 29., 13:24

Szlovén irányítója nélkül, de amerikai centere rutinjának köszönhetően Bukarestben is nyerni tudott a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK. A kosárlabda 1. Ligában 80–77-re győzték le a Total Sport együttesét.

A gyergyóiak előnye elfogyott az utolsó negyedre, de így is behúzták a győzelmet Fotó: Leopold Tamás

Egy nagyon nehéz mérkőzésen alaposan megdolgozott a győzelemért az ISK-VSK, amely egyik erőssége, Matevž Magušar nélkül kellett pályára lépjen. A szlovén játékos sérülés miatt nem lehetett a csapattal.

A meccset a gyergyóiak kezdték jobban, egy megbeszélt taktikai sémával rögtön a feldobás után kosarat dobtak Zerkula révén, majd második támadásuknál egy hármas is betalált Lokodi próbálkozásából. A védelem is stabil volt, jól zárt és, és Bodó 3 blokkot is kiosztott, melyből rendszerint indulni tudtak.

Majd a Total Sport is ébredezni kezdett, többször volt tömegjelenet a palánkok alatt, azonban Miller és Bodó, később László és Seres is jól állták a sarat. Sokat számított, hogy az élvonalban megfordult Ciocatát Lokodi semlegesíteni tudta. Amint Kercsó Zoltán edző elmondta, Bodó viszonylag hamar kipontozódott, és az ő hiánya nehezítette a játékot, illetve az is, hogy a többiek is óvatosak kellet legyenek.

„ A továbbiakban sok dobásunk maradt ki, illetve többször nem osztottuk le a labdákat az üres embereinknek, így visszahoztuk a meccsbe a Total Sportot. 14 pontos vezetésünk elfogyott a negyedik negyedre. Így gyakorlatilag az utolsó 10 perc volt a döntő.

Ekkor azonban több látványos megoldása volt Csillagnak, illetve Seres jól szállt be a padról, labdát szerzett, kosarat dobott, keményen védekezett.

A mérkőzésen sokat vállalt az amerikai Miller, aki rengetegszer tudta megverni az emberét és a döntő pillanatokban a rutinja sokat segített. A pontjai mellett 15 lepattanóval járult hozzá a megérdemelt győzelemhez” – összegzett Kercsó Zoltán.

Férfi kosárlabda 1. Liga, B csoport, 3. forduló
Bukaresti Total Sport–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 77–80 (21–28, 17–13, 16–13, 23–26)
A gyergyói pontszerzők: Justin Miller 30, Csillag Előd 13, Zerkula Zoltán 13, Lokodi Mátyás 9, Bodó Tamás 7, Seres Lajos 6, László Tamás 2.

A gyergyóiak a B csoport második helyén állnak, és november 5-én, jövő vasárnap az ASE Bukarest ellen játszanak, hazai pályán, Gyergyószárhegyen.