Nem tudta megszorongatni a Sirius a Sepsi-SIC-et

Székely Sport 2022. március 23., 20:28

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellen bravúros győzelemre lett volna szüksége szerdán este a Marosvásárhelyi Sirius KK-nak a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, a háromszékiek viszont ezúttal sem inogtak meg.

Fotó: Haáz Vince

A Sirius KK egy bravúros győzelem esetén a negyedik helyen végzett volna az alapszakaszban, ám erre vajmi kevés esélyt adott a Sepsi-SIC, a címvédő 6–0-s sorozattal kezdett. Gyorsan rendezte sorait a Sirius, és Sherrill ponterős játékával egy pillanatra még a vezetést is átvette, erre viszont gyorsan válaszoltak a vendégek és az első tíz perc végén három pont volt az előnyük (14–17).

A második tíz percben szép lassan ellépett az eredményjelzőn a Sepsi-SIC, Fraser, Podar és Ghizilă is betalált, a hazaiak csak kapaszkodni tudtak, hét pontnál közelebb nem tudtak férkőzni, a szünetben tízzel vezettek a vendég zöld-fehérek (26–36).

A folytatásban Sherrill próbálta játékban tartani a Siriust, ám a Sepsi-SIC hárompontosokkal növelte előnyét (41–57), így az utolsó tíz percre gyakorlatilag eldőlt a meccs.

A Sepsi-SIC végül 81:52 arányban nyerte meg a meccset, egyben megszerezte az első helyet az alapszakaszban, míg a Sirius a hatodik helyen végzett. A március 28-án kezdődő rájátszásban a háromszékiek a nyolcadik helyezett Kolozsvári U-val találkoznak, míg a marosvásárhelyiek a harmadik Aradi FCC Baschet együttesével mérkőznek meg. A Siriusnak lecsökkentek az esélyei az elődöntőbe jutásra, mivel közvetlen riválisa, a CSM Alexandria meglepetésre legyőzte az aradiakat az alapszakaszzárón, ezzel megelőzte a vásárhelyi csapatot, amely lecsúszott a ranglistán.

Női kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 23. (utolsó) forduló

Marosvásárhelyi Sirius KK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 52:81 (14:17, 12:19, 15:21, 11:24)
Sirius KK: Sherrill 25 (2x3), Chis 8 (2x3), Cortez 5 (1x3), Lipovan 4, Czimbalmos 3 (1x3), Badi 2, Ljubinec 2, Sólyom 2, Mircea 1. Vezetőedző: Artemie Popa.
Sepsi-SIC: Fraser 19, Ghizilă 15 (3x3), Raber 10, Podar 9 (3x3), Wallace 9 (3x3), Jones 8 (1x3), Pasic 7 (1x3), Pop 4. Vezetőedző: Zoran Mikes.
Kényelmes győzelmet aratott a címvédő Sepsi-SIC Marosvásárhelyen •  Fotó: Haáz Vince
Kényelmes győzelmet aratott a címvédő Sepsi-SIC Marosvásárhelyen Fotó: Haáz Vince
•  Fotó: Haáz Vince