Sérülések által megtizedelve lépett pályára a Sepsi-SIC, a már korábban is egészségügyi gondokkal küzdő Marie Ruzickovára és Kovács Renátára ezúttal sem számíthatott Zoran Mikes vezetőedző, ráadásul Rebecca Tobin sem tudta vállalni a játékot. Ezt igyekezett kihasználni az aradi együttes, és a találkozó első perceiben sikerült is kiegyensúlyozottá tenni a játékot, azonban Gardner és Ghizilă gondoskodtak arról, hogy az első negyed a zöld-fehérek tizenegy pontos előnyével záruljon (12–23).
A folytatásban azonban megtorpantak a háromszékiek, támadásban túl sokat hibáztak, a Maros-partiak pedig éltek a tálcán kínált lehetőséggel, elkezdték a felzárkózást, majd Hadzovic révén egyenlítettek, és Poole találatával a vezetést is átvették (33–31). Ezt követően viszont Pasic és Gödri-Părău villanása elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy Zoran Mikes tanítványai minimális előnnyel vonuljanak szünetre (35–36).
A térfélcsere után az aradiaknak még egyszer sikerült fordítani, de a túloldalon érkezett az eddiginél sokkal határozottabb válasz, a zöld-fehérek gyorsan összehoztak egy 12–0-s sorozatot, amivel már számottevő előnyre tettek szert, majd Pasic percei következtek, és ennek köszönhetően ezt meg is tudták tartani (48–59).
Innen pedig már nem volt visszaút, az utolsó tíz percben még egyszer Akhatitou és Poole távoli találataival a Maros-parti együttes hat pontra faragta hátrányát, de a véghajrában a szentgyörgyi lányok akarata érvényesült a pályán. Egy 10–0-s rohammal visszaállították a megnyugtató különbséget, majd Ghizilă hárompontosával alakult ki a 78–61-es végeredmény.
A hétvégi buboréktorna vasárnapi játéknapján a Sepsi-SIC 19 órakor azzal a Kolozsvári U-val találkozik, amelyet legutóbb a Román Kupa döntőjében sikerült legyőznie.
A rajtnál ugyan beragadtak, de hamar összeszedték magukat, és adott pillanatban öt ponttal is vezettek a kézdivásárhelyi lányok a Kolozsvári U elleni mérkőzésen, azonban a folytatásban a tapasztaltabb játékosokat felvonultató Szamos-parti együttes átvette a játék irányítását, és húsz perc után már jelentős különbséggel vezetett.
Molnár József tanítványainak erejéből még futotta annyira, hogy szünet után kissé ráijesszenek ellenfelükre, de ez túl kevésnek bizonyult. A kolozsváriak annak ellenére, hogy csupán egyetlen cserejátékosra számíthattak, az utolsó negyedet megnyerve bebiztosították győzelmüket.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!