Még mindig várni kell a Gyergyói ISK-VSK első győzelmére

Gergely Imre 2023. február 12., 19:29 utolsó módosítás: 2023. február 12., 19:30

Ismét nagyon szoros mérkőzés zajlott a Brassói Ralph és a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK között a férfi kosárlabda másodosztályban. Három negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, de a második játékrészben kialakult 7 pontos hátrányt már nem tudta ledolgozni a gyergyói együttes.

A második és harmadik negyedben összeszedett hátrányt nem tudták ledolgozni Fotó: Gyergyószentmiklósi ISK-VSK

A Brassóban zajlott vasárnap délutáni mérkőzés első negyedét egy ponttal az ISK-VSK nyerte, majd az utolsót is hárommal. Azonban a második játékrészt 8 ponttal, a harmadikat néggyel a Ralph húzta be, így összességében 8 pontos brassói győzelem lett a vége.

Kercsó Zoltán tanítványainak tehát továbbra is várniuk kell első győzelmükre a felnőttek között.

„Egy elég kemény mérkőzésen vagyunk túl. Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze a győzelem. Sokat dolgoztak a fiúk, megérdemelték volna.

Apró hibáink voltak, de felnőtt szinten nem hagyhatunk ki ennyi büntetőt, meg távoli dobást.

Védelemben az ellenfél centerét nem tudtuk semlegesíteni. Ha egy az egyben hagytuk, akkor a nagy súlykülönbségét kihasználva eltaszított. Ha rádupláztunk, kiosztotta a labdákat és hármasokkal büntettek. Nem adjuk fel, dolgozunk tovább” – összegzett Kercsó Zoltán.

Férfi kosárlabda másodosztály
Brassói Ralph–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 79–71 (15–16, 20–12, 22–18, 22–25)
A gyergyói pontszerzők: Lokodi Mátyás 28, Bodó Tamás 18, Barabás Gergő, Puskás Hunor 6-6, Csillag Előd 4, Deák Roland, Seres Lajos 3-3, Barabás Örs 2, Kolozsi Előd 1.