Legyőzte az eddig veretlen Aradot a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. december 12., 11:09

Nincs már százszázalékos csapat a női kosárlabda-bajnokság mezőnyében miután szombaton este a Sepsi-SIC fölényes diadalt aratott a listavezető Aradi FCC Baschet együttese felett, megszakítva a Maros-partiak kilenc meccses győzelmi sorozatát.

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A mérkőzés első részében kiegyensúlyozott küzdelmet láthatott a Sepsi Aréna közönsége, amely visszatérhetett a lelátókra, és bár a vendégek szereztek vezetést, a zöld-fehérek hamar fordítottak, majd Pasic és Podar triplájával növelni is tudták a különbséget, így hatpontos előnnyel zárták az első negyedet (18–12).

A folytatásban azonban ez hamar elolvadt, ugyanis az aradi lányok hirtelen magukra találtak, és összehozva egy 7–0-s sorozatot, ismét átvették a vezetést. De ez sem tartott sokáig, mindössze néhány másodpercet, amíg Podar értékesített két büntetőt, majd a remek napot kifogó Pasic távoli dobásai is beakadtak a gyűrűbe, ezt követően pedig Orbán, Ghizilă és Fraser is hozzátette a magáét, amivel a címvédő már meglépni látszott (39–25).

Szünet után is többnyire Zoran Mikes tanítványainak akarata érvényesült a pályán, ezúttal az amerikai légiósok, Fraser és Wallace mutatták meg tudásukat, a túloldalon pedig csak ritkán érkezett válasz, így nemsokára már behozhatatlanná vált a háromszékiek előnye (60–36).

A záró felvonás sem tartogatott már meglepetést, minden az eddig látottak szerint folyatódott, Wallace, Ghizilă és Podar távoli próbálkozásai rendre célba találtak, a vendégeknek viszont támadásban alig jött össze valami, az is már csak a találkozó utolsó perceiben, így a Sepsi-SIC nagyarányú győzelmével végződött az összecsapás (76–44).

A háromszékiekre szerdán már egy sokkal nehezebb feladat vár, az Európa Kupa rájátszásának első mérkőzésén ugyanis a nagyon színvonalas török bajnokságban edződő Orman Genclik együttesét fogadják a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 10. forduló:
Sepsi-SIC–Aradi FCC Baschet 76–44 (18–12, 21–13, 21–11, 16–8)
Sepsi-SIC: Fraser 20, Pasic 17 (3x3), Ghizilă 11 (3x3), Wallace 11 (1x3), Orbán 4. Cserék: Podar 13 (3x3), Cătinean, Croitoru, Botos, Nemes. Edző: Zoran Mikes.
Arad: Hadzovic 12, Ghiță 10, Keys 8, Vitulova 4, Manea 4. Cserék: Akathiotou 8, Mîrne-Nagy, Vati. Edző: Jose Miguel Araujo Peres.
Játékvezetők: Bogdan Podar, Tiberiu Șerbulea, Vlad Antonio Sandu.