Későn ébredt a Gyergyói ISK-VSK

Gergely Imre 2023. november 05., 20:16

Ismét telt ház volt a gyergyószárhegyi sportcsarnokban, azonban most nem ünnepelhetett hazai győzelmet a publikum. A férfi kosárlabda 1. Ligában játszott találkozón a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 5 ponttal alulmaradt a Bukaresti ASE-vel szemben.

Ismét telt ház előtt játszhattak a gyergyói kosarasok. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

A férfi kosárlabda másodosztály, az 1. Liga egyik élcsapatát látta vendégül vasárnap délután a Gyergyói ISK-VSK.

A vendégek kezdtek jobban, de 6–10-ről 11–10-re fordítottak a gyergyóiak, azonban itt egy hullámvölgy jött, amikor 11–19-re alakult az állás. Innen ismét kapaszkodni kezdtek Kercsó Zoltán tanítványai, az első negyed végén pedig négy ponttal, 21–17-re vezettek a vendégek. A második negyed hazai szempontból rosszul alakult, egy adott pillanatban több mint 20 ponttal vezettek a bukarestiek (23–40). Ebből sikerült faragni valamennyit, de így is tetemes hátrányban volt a gyergyói csapat a meccs felénél (29–45).

A harmadik játékrészben tovább faragta hátrányát a házigazda, így 13 pontosra szűkült a távolság a két csapat között. Az utolsó negyedben a szurkolás is felerősödött, a gyergyóiak pedig mindent beleadtak, hogy visszahozzák a meccset és ennek meg is lett az eredménye. Egy perccel a vége előtt Bodó hárompontosának köszönhetően 70–72 lett az állás, azaz mindössze 2 pontra állt egymástól a két csapat.

Magusar pedig fél perccel később három pontos dobásával akár meg is fordíthatta volna az állást: a labda azonban ezúttal nem hullt a gyűrűbe,

az ellenfél pedig lezárta a meccset, és 75–70-re győzött. Ha nincs az a rossz második negyed, másként is alakulhattak volna a dolgok.

Négy fordulót követően két győzelemmel és két vereséggel csoportja hatodik helyén áll az ISK-VSK, egy hét múlva idegenben játszik, a Marosvásárhelyi VSK II. vendége lesz.