Hozta a kötelezőt a Sepsi-SIC, jó formában a KSE

Sánta Imre 2021. március 23., 10:32

Mindkét háromszéki csapat győzött a női kosárlabda bajnokság Sepsiszentgyörgyön zajló buboréktornájának első játéknapján. A Sepsi-SIC a vártnál keményebb ellenállásba ütközött a Konstancai Phoenix részéről, azonban így is fölényes sikert aratott, a Kézdivásárhelyi SE pedig egy szoros első félidőt követően végül megadásra kényszerítette a CSM Alexandria együttesét.

A félidőig komoly ellenállásba ütközött a sepsiszentgyörgyi együttes Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Miután a zöld-fehérek múlt heti nemzetközi mérkőzéseiken minden erőforrásukat mozgósították, a hétfői bajnokin megmutatkoztak a fizikai fáradtság jelei, és ennek következményeként a Konstancai Phoenix elleni találkozó első része szorosabban alakult, mint amire számítani lehetett. Tíz perc után még egyenlő állást mutatott az eredményjelző tábla (15–15),  és a folyatásban is maradt a kiegyensúlyozott küzdelem mindaddig, amíg Pavlopoulou el nem süllyesztett két triplát, amivel a szentgyörgyi lányoknak sikerült kissé meglépni, és hétpontos előnnyel vonulhattak szünetre (49–42).

Térfélcsere után a vendégek még megpróbáltak visszakapaszkodni, és hátrányukból faragtak is néhány pontot, de ami ezután következett, végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Zoran Mikes tanítványai összekapták magukat, és egy 20–0-s sorozattal már behozhatatlan előnyre tettek szert (75–51).

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Az utolsó negyed sem tartogatott már meglepetéseket, többnyire a háromszékiek akarata érvényesült, és a meccs végét jelző dudaszó 97–61-es állásnál szólalt meg.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 19. forduló:
Sepsi-SIC–Konstancai Phoenix 97–61 (15–15, 34–27, 26–9, 22–10)
Sepsi-SIC: Tobin 17, Gardner 9 (1x3), Orbán 6, Pasic 3, Gödri-Părău 2. Cserék: Mandache 15 (1x3), Ruzickova 15, Pavlopoulou 11 (2x3), Ghizilă 8 (2x3), Cătinean 6 (2x3), Kovács 5 (1x3), Kelemen. Edző: Zoran Mikes.
Konstanca: Henderson 9 (1x3), Sutherland 7 (1x3), Kelly 7, Mititelu 3 (1x3), Voica-Nagy. Cserék: B. Fota 11 (3x3), Wooten 8, Beldian 7 (1x3), Robotin Auier 5 (1x3), D. Fota 4. Edző: Miroslav Popov.
Játékvezetők: Amalia Marchiș, Ștefan Atomulese, Mihai Sandulache.
Megérdemelt siker a KSE jutalma

Lendületes játékkal indították a CSM Alexandria elleni mérkőzést a kézdivásárhelyi lányok, és ennek megfelelően az első negyedet tizenkét pontos előnnyel zárták, azonban a folytatásban megtorpantak a kék-fehérek, a Teleorman megyei alakulat pedig ezt kihasználva felzárkózott három pontra.

Szünet után Ljubomir Kolarevic tanítványai sokkal határozottabban tértek vissza a pályára, és sikerült visszaállítaniuk a korábbi kényelmes különbséget, így az utolsó tíz perc már hiába vált kiegyensúlyozottabbá, a KSE végül különösebb izgalmak nélkül behúzta a győzelmet.

Kézdivásárhelyi SE–CSM Alexandria 66–47 (20–8, 11–20, 20–6, 15–13)
KSE: Mitchell 23 (1x3), Wilson 17 (1x3), Domokos 11, Debreczi 4, Tuchilus. Cserék: Thomas 6 (1x3), Biszak 5, Kozman, Bara-Németh, Czimbalmos, Lénárt. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Alexandria: Burcică 20 (5x3), Mazilu 9 (2x3), Bota 4, Horlea 2, Cucu 2. Cserék: Crăciunescu 10 (2x3), Lungu, Jianu, Oinaru, Mărgărit. Edző: Mădălin Pipera.
Játékvezetők: Tudor Crișan, Vlad Cotrobaș, Szőcs Janka.

A Sepsi Arénában rendezett buboréktorna második játéknapján, kedden 13.30-kor a Sepsi-SIC ellenfele a CSM Alexandria lesz, míg a KSE 16 órakor Konstancával találkozik.