Hengerelt a Sepsi-SIC, kikapott a KSE

Sánta Imre 2020. november 29., 14:39 utolsó módosítás: 2020. november 29., 14:41

A női kosárlabda-bajnokság Sepsiszentgyörgyön zajló buboréktornájának második napján is fölényes sikert aratott a házigazda Sepsi-SIC. A Brassói CSU Olimpia elleni mérkőzésen a zöld-fehérek magabiztos játékkal győztek, míg a másik találkozón a Kézdivásárhelyi SE kiegyensúlyozott küzdelemben végül alulmaradt a CSM Târgoviște együttesével szemben.

Kettőből kettő, sima győzelmet aratott a háromszéki kosárlabdacsapat Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A négyszeres bajnok és ötszörös kupagyőztes Sepsi-SIC szerezte a meccs első találatait, de kapaszkodtak a brassói lányok is, Dickey és Pasovic tripláival a vezetést is átvették, de sokáig nem tudták megtartani. A nyilvánvalóan nagyobb játékerőt képviselő háromszékiek magukhoz ragadták a kezdeményezést, és az első negyed végére már hét ponttal vezettek (28–21).

A folytatásban aztán kiderült, az Olimpia erejéből csak ennyire futotta, a következő tíz percben már nem tudták tartani a lépést, Mandache minden pozícióból betalált, Ghizilă és Pasic távolról célzott pontosan, így a zöld-fehérek az első félidő végére jelentős előnyre tettek szert (54–31).

Szünet után még inkább érvényesült a Sepsi-SIC fölénye, Zoran Mikes tanítványainak játékára a vendégek nem találták az ellenszert, így a mérkőzés sorsa is végérvényesen eldőlt. Az utolsó tíz percben a háromszékiek már csak félgőzzel játszottak, tartalékolva erejüket a következő összecsapásra, de Pasic triplájával így is sikerült átlépniük a száz pontos határt, és végül 104–58 arányú győzelmet arattak.

Zoran Mikes tanítványai magabiztosan kezdték az új idényt Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló:
Brassói CSU Olimpia–Sepsi-SIC 58–104 (21–28, 10–26, 14–33, 13–17)
Brassó: Pesovic 16 (2x3), Corda 13 (3x3), Al Ash Hab 11, Crăciun 7, Dickey 6 (1x3). Cserék: Frincu 3 (1x3), Dumitru 2, Kelemen Radin, Ciciovan, Pătrașcu, Florea, David. Edző: Dan Calancea.
Sepsi-SIC: Pašić 19 (5x3), Tobin 16, Orbán 15, Gardner 8, Gödri-Părău 4. Cserék: Mandache 16, Ghizilă 14 (2x3), Cătinean 8 (2x3), Kelemen 2, Kovács 2, Pavlopoulou. Edző: Zoran Mikes.

A torna másik mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE harminc percen keresztül tartani tudta a lépést a sokkal tapasztaltabb játékosokat felvonultató CSM Târgoviște ellen, ekkor még 40–40 arányú döntetlent mutatott az eredményjelző tábla. Az utolsó negyedre azonban már elfogyott a háromszéki lányok ereje, és végül a Dâmbovița megyei együttes az utolsó tíz percben bebiztosította győzelmét.

CSM Târgoviște–Kézdivásárhelyi SE 59–51 (15–12, 9–15, 16–13, 19–11)

A sepiszentgyörgyi buboréktorna vasárnap ér véget a Brassói CSU Olimpia–CSM Târgoviște (16 óra), illetve a Sepsi-SIC–Kézdivásárhelyi SE (19 óra) párharcokkal. A mérkőzéseket a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornája élőben közvetíti.