Kemény ellenállásba ütköztek a zöld-fehérek a tengerparti városban, hiszen Fraser és Ghizilă találataival bár gyorsan vezetést szereztek, a házigazdák nemsokára jelezték, nem fogják olcsón adni a bőrüket, és miután távoli próbálkozásaikat rendkívül hatékonyak értékesítették, sikerült is fordítaniuk.
A túloldalon azonban Podar és Jones hasonló módon válaszolt, majd Fraser és Wallace is hozzátette a magáét,
ennek ellenére az első tíz perc után a háromszékieknek mindössze három egységnyi volt az előnyük (24–27).
A folytatásban is maradt a kiegyensúlyozott játék, ami egy nagy adok-kapokkal társult, és ennek folytán a két csapat felváltva vezetett, míg aztán Zoran Mikes tanítványai ritmust váltottak, és a második negyed utolsó három percében összedobáltak tizennégy pontot, amire a hazaiak csak egyetlen találattal tudtak válaszolni (43–52).
Szünet után a szentgyörgyi lányok előbb Ghizilă és Orbán révén tudták növelni a különbséget, de a konstancai együttes ekkor sem adta fel a küzdelmet, majd miután Wallace is játékba lendült, még mindig tudtak faragni hátrányukból, bár ekkor már eldőlni látszott a mérkőzés sorsa (56–68).
A záró felvonásban azonban megtört a rövidebb kispaddal rendelkező házigazdák ellenállása, a zöld-fehéreknek ugyanis
sikerült összehozni egy 13–0-s sorozatot, amivel végleg bebiztosították győzelmüket, és kényelmes előnnyel nyerték a találkozót.
A háromszékiekre egy kéthetes pihenő vár, hiszen a következő fordulóban szabadnaposok, és legközelebb csak február 5-én lépnek pályára, amikor a CSM Alexandria együttesét fogadják a Sepsi Arénában.
Szorosan alakult a KSE bukaresti vendégjátékának első néhány perce, míg aztán a felső-háromszékiek magukhoz ragadták az irányítást, és egy 8–0-s sorozattal megléptek, majd előnyüket Lewis és Coleman révén növelni is tudták, így az első negyedet tízpontos vezetéssel zárták.
Ez pedig alighanem sorsdöntőnek bizonyult, ugyanis a következő tíz percben a házigazdáknak csupán három pontot sikerült ledolgozniuk ebből a hátrányból.
Szünet után viszont hamar visszaállt a megnyugtató különbség, amit Ljubomir Kolarevic tanítványai tartani tudtak, sőt adott pillanatban előnyük már tizenöt egységnyire is duzzadt, a fővárosiak pedig csak a mérkőzés utolsó perceiben tudtak faragni hátrányukból, így a kézdivásárhelyi lányok győzelme már nem forgott veszélyben.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!