Egy lépésre a döntőtől a Sepsi-SIC, bajban a Szatmárnémeti VSK

Sánta Imre 2022. április 08., 23:19

Második győzelmét is behúzta a Sepsi-SIC a női kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, akárcsak egy nappal korábban, péntek este is jobbnak bizonyult a Konstancai Phoenix csapatánál, a másik ágon pedig az Aradi FCC Baschet áll közel a fináléba jutáshoz.

A második meccsen már könnyebben ment a játék a háromszéki lányoknak Fotó: Miska Brigitta

Míg csütörtökön a címvédőnek keményen meg kellett dolgoznia a sikerért a Sepsi Arénában, addig a második összecsapáson már magabiztosan múlta felül ellenfelét az egyik fél három győzelméig tartó párharcban,

így a székelyföldi együttest már csak egyetlen lépés választja el a bajnoki döntőtől.

A zöld-fehérek nagy lendülettel rajtoltak, Ghizilă távoli próbálkozása akadt be a gyűrűbe, majd Pasic lemásolta, hogy aztán Ghizilă megismételje korábbi mutatványát, így nem csoda, hogy Miroslav Popov azonnal időt kért. De még ezzel sem tudta felrázni csapatát, ugyanis Fraser folytatta a pontgyártást, és öt perc elteltével már 13–0-s állást mutatott az eredményjelző tábla, és bár a vendégek is lassan kezdtek életjelt mutatni, a háromszékiek tizenöt pontos előnnyel zárták az első negyedet (21–6).

A folytatásban azonban megtorpantak Zoran Mikes tanítványai, Pasic és Fraser találatai kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy tartani tudják a korábban kialakult különbséget, a túloldalon pedig előbb Rosten, majd Hinriksdottir és Voica-Nagy kapta el a fonalat, amivel a konstancai lányoknak sikerült felzárkózni, így húszpercnyi játékidő után már csak hét ponttal vezetett a címvédő (37–30).

Szünet után rendezték soraikat a zöld-fehérek, jól működött a védekezésük, Pasic és Ghizilă villanásaival pedig néhány perc alatt zsinórban összedobáltak kilenc pontot.

Nem sokkal később aztán ismét összehoztak egy 11–0-s sorozatot, amivel már nem tudták tartani a lépést a vendégek, akik a mérkőzésnek ebben a részében inkább csak a játékvezetők által elnézett durvaságaikkal hívták fel magukra a figyelmet, hátrányuk pedig behozhatatlanná vált (63–39).

A záró felvonás már nem tartogatott meglepetéseket, még úgy sem, hogy Zoran Mikes ekkor már pihentette alapembereit, és több lehetőséget biztosított a fiataloknak, a túloldalon pedig a Fota testvérek utolsó percben szerzett találataival a Phoenix csak kozmetikázni tudott az eredményen.

A Sepsi-SIC magabiztos sikert aratott az elődöntő második mérkőzésén, és csak egy győzelemre van szüksége ahhoz, hogy bebiztosítsa továbbjutását a fináléba. A székelyföldi együttes így akár már a következő meccsen, amelyet április 11-én, hétfőn 18 órakor rendeznek a tengerparti városban, lezárhatja a Konstancai Phoenix CSU ellen vívott párharcot.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 2. mérkőzés:
Sepsi-SIC–Konstancai Phoenix CSU 75–56 (21–6, 16–24, 26–9, 12–17)

Sepsi-SIC
: Fraser 16, Pasic 15 (1x3), Ghizilă 13 (2x3), Jones 1, Pop. Cserék: Raber 11 (1x3), Wallace 9 (1x3), Podar 5 (1x3), Croitoru 3, Cătinean 2, Nemes, Botos. Edző: Zoran Mikes.
Phoenix CSU: Rosten 15, Hinriksdottir 10, Voica-Nagy 8 (2x3), Vega 7 (1x3), Mititelu 5. Cserék: Petrof 3 (1x3), B. Fota 4, Beldian 1, D. Fota 3 (1x3), Robotin Auier, Ion. Edző: Miroslav Popov.
Játékvezetők: Andrei Răileanu, Vlad Antonio Sandu, Diana Oprea.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban a Sepsi-SIC 2:0-ra vezet.

A másik elődöntőben körvonalazódni látszik a meglepetés, miután az Aradi FCC Baschet egy újabb izgalmas meccsen második idegenbeli győzelmét aratta a tavalyi ezüstérmes, és idén is bajnoki álmokat dédelgető Szatmárnémeti VSK ellen. A Maros-partiak így összesítésben 2–0-s előnnyel rendelkeznek, és amennyiben immár hazai pályán behúznak egy újabb győzelmet, boríthatják a papírformát.

Szatmárnémeti VSK–Aradi FCC Baschet CSU 73–77 (26–20, 19–22, 16–21, 12–14)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban az Aradi FCC 2:0-ra vezet.