Csak az utolsó negyedben volt egyenlő ellenfél a VSK Csíkszereda

Dobos László 2022. január 22., 19:32

Magabiztos győzelmet aratott a CSM Focșani csapata szombaton este Csíkszeredában a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszában. A csíkiak csak az utolsó negyedben tudtak egyenlő ellenfelei lenni a vendégeknek.

A papírforma jóval szorosabb meccset ígért Fotó: Pinti Attila

A papírforma szerint szorosnak tűnt, de a pályán sima vendégsikerrel zárult a férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójának nyitómérkőzése az Erőss Zsolt Arénában.

A középmezőnyhöz tartozó Vrancea megyei gárda az első negyed után 9, a mérkőzés felénél 18, a harmadik negyed után pedig 23 ponttal vezetett. Az utolsó játékrész elején 24 pontosra nőtt a vendégek előnye, és a hazai csapat bármennyire küzdött, ezt csak lefaragni tudta.

A moldvai együttes az első perctől az utolsóig vezetve nyerte meg a mérkőzést, a játék képe alapján teljesen megérdemelten. A székelyföldi csapatnak nagyon alacsony volt a dobószázaléka, nem volt erőssége a védekezés, a VSK-nak csak három sikeres hárompontos dobása volt, a vendégeknek pedig tíz.

A VSK Csíkszereda az alapszakaszban eddig 16 mérkőzést játszott, ebből hármat megnyert, 13-at pedig elveszített.
A következő fordulóban, január 28-án a csíkiak a CSMB Petrolul Ploiești otthonában vendégszerepelnek.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 17. forduló:
VSK Csíkszereda–CSM 2007 Focșani 58:79 (10:19, 13:22, 13:18, 22:20).
A hazai csapat pontszerzői: Mihajlo Bogdanović 14, Lock Wan Lam 14 (ebből 1 hárompontos), Chadrack Lufile 12, Branislav Vujadinović 9 (1x3), Lazar Đurović 5 (1x3), Sebastian Ionescu 2, Cornel Cioacătă és Zerkula Zoltán 1-1. Játszott még: Joris Ortega, Kelemen Norbert, Nicolae Ciucă és László Arnold. A vendégek legeredményesebb játékosa Justin Baker volt 21 ponttal.