Az utolsó negyedet megnyerte Kolozsváron a gyergyói kosárlabdacsapat

Gergely Imre 2023. január 15., 15:45 utolsó módosítás: 2023. január 15., 17:16

Kolozsváron lépett pályára vasárnap a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK férfi kosárlabdacsapata a Liga I. 12. fordulójában. Ezúttal sem a gyergyói csapat volt a találkozó esélyese, papírforma eredmény született.

Fotó: Leopold Tamás

Az első negyedben nagyon szoros küzdelem zajlott, a Kolozsvári U II. és az ISK-VSK fej fej mellett haladt, a másodikban és a harmadikban azonban elhúzott a házigazda.

A negyedik játékrészben ugyan összekapta magát a Gyergyói ISK-VSK, de ez már késő volt, 40 pontos különbséggel nyertek a kolozsváriak.

A Kercsó Zoltán által vezetett gyergyószentmiklósiak közül ismét kiemelkedőt nyújtott Bodó Tamás és Lokodi Mátyás, akik 21, illetve 17 pontot szereztek.

„Első negyedben egy ki-ki meccset sikerült játszani a nálunk sokkal tapasztaltabb Kolozsvárral. A második negyedben a játékvezetői döntések kedvezőtlenek voltak számunkra, ezt nehezen kezelték a fiúk. Idegesek lettek, érződött a feszültség a támadó játékunkban. Ebben a negyedben csupán 7 pontot szereztünk.

A játék helyett a fiúk egymással foglalkoztak, meg a bírókkal. A kihagyott dobásokból pedig lerohant az ellenfél. Ennyi pontot nem szabad kapni. Aztán a szünet után koncentráltabban jöttünk ki a pályára. Látványos megoldásaink voltak. A negyedik negyedben a jó csapatjátékunkhoz még kemény védekezés is társult, ezt a negyedet meg is nyertük.

Nem azt mondom, hogy jobbak voltunk Kolozsvárnál, de az eredmény nem tükrözi a valós játékképet.

Megyünk előre az úton, ma is tanultunk valamit. Köszönöm a népes, Gyergyót támogató közönség jelenlétét” – nyilatkozta Kercsó Zoltán a mérkőzést követően.

A felnőtt mezőnyben első idényét töltő gyergyói férfi kosárlabdacsapat legközelebb hazai közönség előtt szerepelhet, január 22-én a Brassói Ralph együttesét fogadja.

Férfi kosárlabda-bajnokság, másodosztály
Kolozsvári Universitatea II.–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 108–68 (26–23, 33–7, 28–11, 21–27)
A gyergyói pontszerzők: Bodó Tamás 21, Lokodi Mátyás 17, Csillag Előd 9, Seres Lajos 7, László Tamás 4, Deák Roland, Barabás Gergő, Kurta Mottel Zalán, László Dávid és Barabás Örs 2-2.