Semmit nem bíztak a véletlenre a szentgyörgyi lányok, nagy lendülettel indítottak, és egy 19–0-s sorozattal állva hagyták a Szamos-partiakat, akiknek csupán hat perc elteltével sikerült először betalálniuk a gyűrűbe. Zoran Mikes tanítványai azonban a nagy kedvvel játszó Orbán és Gardner révén még rátettek egy lapáttal, és Ghizilă hárompontos találataival tovább növelték a különbséget (33–10).
A folytatásban a zöld-fehérek továbbra sem lankadtak, és főleg a Gardner–Orbán–Pavlopoulou hármas eredményes játékának köszönhetően újabb tíz pontot sikerült hozzátenniük a korábban kidolgozott előnyükhöz, így a mérkőzés felénél már el is döntötték a mérkőzés sorsát (56–23).
Szünet után a háromszékiek visszavettek az első húsz percben diktált ritmusból, a védekező játékukba is becsúszott néhány hiba, a vendégek pedig ezt ki is használták, és valamelyest faragtak hátrányukból. Ekkor azonban ismét színre lépett Ghizilă, Orbán és Gardner, akik gyorsan megálljt parancsoltak az ellenfélnek, és visszatereltek mindent a régi kerékvágásba (74–36).
Az utolsó tíz percben aztán ismét rákapcsoltak a háromszékiek, játékba lendült a 25. születésnapját ünneplő Kelemen Kincső is, alaposan megszórva a kolozsváriak gyűrűjét, akik az utolsó negyedben mindössze öt pontot tudtak csak összedobálni.
A 96–41-es végeredmény önmagáért beszél, és az ötvenöt pontos különbség hűen tükrözi az erőviszonyokat.
A Sepsi-SIC továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll a bajnoki rangsor élén, és lassan készülhet a nemzetközi megmérettetésre, az Európa Kupa soron következő buboréktornájára, amelyet március 16–19. között nyolc csapat részvételével rendeznek a Sepsi Arénában, és amelyen a zöld-fehérek a baszkföldi Lointek Gernika együttesével küzdenek meg a negyeddöntőbe jutásért.
A sepsiszentgyörgyi teremtornán lejátszott második mérkőzésén is kikapott a Kézdivásárhelyi SE, soros ellenfelük az Aradi FCC Baschet végig vezetve, magabiztos játékkal győzte le a kék-fehéreket. Molnár József tanítványai már a rajtnál bennragadtak, és a későbbiekben sem tudtak felnőni a feladathoz, a dobogós helyezésre is esélyes, tapasztalt játékosokkal rendelkező Maros-partiak pedig megérdemelten arattak fölényes győzelmet.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!