Semmit nem bíztak a véletlenre a szentgyörgyi lányok, nagy lendülettel indítottak, és egy 19–0-s sorozattal állva hagyták a Szamos-partiakat, akiknek csupán hat perc elteltével sikerült először betalálniuk a gyűrűbe. Zoran Mikes tanítványai azonban a nagy kedvvel játszó Orbán és Gardner révén még rátettek egy lapáttal, és Ghizilă hárompontos találataival tovább növelték a különbséget (33–10).
A folytatásban a zöld-fehérek továbbra sem lankadtak, és főleg a Gardner–Orbán–Pavlopoulou hármas eredményes játékának köszönhetően újabb tíz pontot sikerült hozzátenniük a korábban kidolgozott előnyükhöz, így a mérkőzés felénél már el is döntötték a mérkőzés sorsát (56–23).
Szünet után a háromszékiek visszavettek az első húsz percben diktált ritmusból, a védekező játékukba is becsúszott néhány hiba, a vendégek pedig ezt ki is használták, és valamelyest faragtak hátrányukból. Ekkor azonban ismét színre lépett Ghizilă, Orbán és Gardner, akik gyorsan megálljt parancsoltak az ellenfélnek, és visszatereltek mindent a régi kerékvágásba (74–36).
Az utolsó tíz percben aztán ismét rákapcsoltak a háromszékiek, játékba lendült a 25. születésnapját ünneplő Kelemen Kincső is, alaposan megszórva a kolozsváriak gyűrűjét, akik az utolsó negyedben mindössze öt pontot tudtak csak összedobálni.
A 96–41-es végeredmény önmagáért beszél, és az ötvenöt pontos különbség hűen tükrözi az erőviszonyokat.
A Sepsi-SIC továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll a bajnoki rangsor élén, és lassan készülhet a nemzetközi megmérettetésre, az Európa Kupa soron következő buboréktornájára, amelyet március 16–19. között nyolc csapat részvételével rendeznek a Sepsi Arénában, és amelyen a zöld-fehérek a baszkföldi Lointek Gernika együttesével küzdenek meg a negyeddöntőbe jutásért.
A sepsiszentgyörgyi teremtornán lejátszott második mérkőzésén is kikapott a Kézdivásárhelyi SE, soros ellenfelük az Aradi FCC Baschet végig vezetve, magabiztos játékkal győzte le a kék-fehéreket. Molnár József tanítványai már a rajtnál bennragadtak, és a későbbiekben sem tudtak felnőni a feladathoz, a dobogós helyezésre is esélyes, tapasztalt játékosokkal rendelkező Maros-partiak pedig megérdemelten arattak fölényes győzelmet.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!