Alaposan elpáholta ellenfelét a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. március 08., 00:44

Kiütéses győzelemmel zárta a Sepsi-SIC a női kosárlabda-bajnokság sepsiszentgyörgyi buboréktornáját. A zöld-fehérek már az első negyedben megalapozták a Kolozsvári U elleni sikerüket, és különösebb erőfeszítés nélkül fektették két vállra ellenfelüket. A Kézdivásárhelyi SE viszont a vasárnapi játéknapon újabb vereséget könyvelhetett el, ezúttal az Aradi FCC Baschet bizonyult jobbnak a felső-háromszékieknél.

Átrobogott ellenfelén a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Semmit nem bíztak a véletlenre a szentgyörgyi lányok, nagy lendülettel indítottak, és egy 19–0-s sorozattal állva hagyták a Szamos-partiakat, akiknek csupán hat perc elteltével sikerült először betalálniuk a gyűrűbe. Zoran Mikes tanítványai azonban a nagy kedvvel játszó Orbán és Gardner révén még rátettek egy lapáttal, és Ghizilă hárompontos találataival tovább növelték a különbséget (33–10).

A folytatásban a zöld-fehérek továbbra sem lankadtak, és főleg a Gardner–Orbán–Pavlopoulou hármas eredményes játékának köszönhetően újabb tíz pontot sikerült hozzátenniük a korábban kidolgozott előnyükhöz, így a mérkőzés felénél már el is döntötték a mérkőzés sorsát (56–23).

Szünet után a háromszékiek visszavettek az első húsz percben diktált ritmusból, a védekező játékukba is becsúszott néhány hiba, a vendégek pedig ezt ki is használták, és valamelyest faragtak hátrányukból. Ekkor azonban ismét színre lépett Ghizilă, Orbán és Gardner, akik gyorsan megálljt parancsoltak az ellenfélnek, és visszatereltek mindent a régi kerékvágásba (74–36).

Az utolsó tíz percben aztán ismét rákapcsoltak a háromszékiek, játékba lendült a 25. születésnapját ünneplő Kelemen Kincső is, alaposan megszórva a kolozsváriak gyűrűjét, akik az utolsó negyedben mindössze öt pontot tudtak csak összedobálni.

A 96–41-es végeredmény önmagáért beszél, és az ötvenöt pontos különbség hűen tükrözi az erőviszonyokat.

A Sepsi-SIC továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll a bajnoki rangsor élén, és lassan készülhet a nemzetközi megmérettetésre, az Európa Kupa soron következő buboréktornájára, amelyet március 16–19. között nyolc csapat részvételével rendeznek a Sepsi Arénában, és amelyen a zöld-fehérek a baszkföldi Lointek Gernika együttesével küzdenek meg a negyeddöntőbe jutásért.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 16. forduló:
Sepsi-SIC–Kolozsvári U 96–41 (33–10, 23–13, 18–13, 22–5)
Sepsi-SIC: Gardner 24 (1x3), Orbán 20, Pasic 11 (1x3), Gödri-Părău 7 (1x3), Mandache 6. Cserék: Kelemen 10 (2x3), Ghizilă 9 (3x3), Pavlopoulou 9 (1x3). Edző: Zoran Mikes.
Kolozsvár: Campbell 15, Uiuiu 10 (2x3), Timbilla 10, Chiș 3 (1x3), Bölöni. Csere: Popovici 3 (1x3), Stoica, Bobar, Fleșer. Edző: Iannis Koukos.
Játékvezetők: Alexandru Nicolae, Vlad Antonio Sandu, Diana Oprea.
Hullámvölgyben a KSE

A sepsiszentgyörgyi teremtornán lejátszott második mérkőzésén is kikapott a Kézdivásárhelyi SE, soros ellenfelük az Aradi FCC Baschet végig vezetve, magabiztos játékkal győzte le a kék-fehéreket. Molnár József tanítványai már a rajtnál bennragadtak, és a későbbiekben sem tudtak felnőni a feladathoz, a dobogós helyezésre is esélyes, tapasztalt játékosokkal rendelkező Maros-partiak pedig megérdemelten arattak fölényes győzelmet.

Kézdivásárhelyi SE–Aradi FCC Baschet 63–92 (14–22, 20–23, 12–20, 17–27)
KSE: Wilson 23 (1x3), Mitchell 16, Debreczi 14 (3x3), Domokos 2, Biszak. Cserék: Czimbalmos 6 (1x3), Bara-Németh 2, Lénárt A., Kozman, Tuchilus. Edző: Molnár József.
Arad: Armanu 19 (2x3), Poole 10 (2x3), Ardelean 7 (1x3), Hadzovic 6 (1x3), Karakasevic 6. Cserék: Beadle 21, Fodor 15 (3x3), Mîrne-Nagy 6, Akhatitou 2, Lipovan. Edző: Bogdan Bulj.
Játékvezetők: Tudor Crișan, Andrei Răileanu, Adela Vilt.