Már a találkozó előtt borítékolható volt, hogy a Sepsi-SIC nem fog nagy ellenállásba ütközni az eddig minden mérkőzését elveszítő Nagyváradi Rookies CSU részéről, a kérdés csak az volt, milyen arányú lesz a zöld-fehérek győzelme.
Nos, a találkozó végén a választ is megkaptuk, és a 148–14-es végeredményt nyugtázva megállapítható, hogy mindaz, ami negyven perc alatt a pályán történt, hűen tükrözi azt az állapotot, amelyben a román női kosárlabda jelenleg leledzik, és ami gondolkodásra kellene, hogy késztesse a sportág korifeusait.
Magától adódik ugyanis a kérdés, hogy mi értelme van 17-18 éves, vagy annál fiatalabb, még éppen csak formálódó sportolókat kitenni annak, hogy meccsről meccsre megalázottan hagyják el a játékteret?
Lehet egymással versenyeztetni egy ificsapatot és egy európai szinten is jelentős eredményeket elérő együttest csak azért, hogy felduzzasszuk a hazai bajnokság csapatlétszámát?
A nagyváradi lányok esetében aligha igaz a mondás, hogy nyomás alatt nő a pálma, hiszen a mostanihoz hasonló sorozatos kudarcok semmiképp nem szolgálják a fejlődésüket, sőt ami velük történik ebben a bajnokságban, inkább alkalmas arra, hogy kedvüket szegje. Tiszteletet érdemelnek, amiért ilyen körülmények között mégis vállalják a szereplést.
Mindez azonban semmit nem von le Zoran Mikes tanítványainak érdemeiből, a Sepsi-SIC ugyanis éppen azzal tanúsított tiszteletet az ellenfél iránt, hogy a pályára lépő játékosok igazi sportemberekhez méltóan a lehető legkomolyabban vették a mérkőzést, és tudásuk legjavát nyújtották.
A háromszékiek továbbra is veretlenül őrzik vezető pozíciójukat a bajnoki rangsor élén, és készülhetnek az Európa Kupa G-csoportjának buboréktornájára, amelyet január 19–22. között rendeznek a Sepsi Arénában. A székelyföldi csapat ellenfelei a spanyol Cadi La Seu, a francia ESBVA Lille Métropole, valamint a belga Basket Namur Capitale lesznek.
Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 11. forduló:
A sepsiszentgyörgyi teremtorna vasárnapi játéknapjának másik mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE csak tíz percig tudta tartani a lépést a Szatmárnémeti VSK-val.
A döntetlenre végződő első negyed után a partiumiak magukhoz ragadták a játék irányítását, fokozatosan növelni tudták előnyüket, és magabiztos győzelmet arattak. Ennek ellenére Molnár József tanítványai nem vallottak szégyent, bátran felvették a harcot a bajnoki mezőny egyik legjobb csapatával, a tisztes helytállásnál többre azonban nem futotta erejükből.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!