Pontot sem dobtak az első negyedben, megnyerték a Román Kupát

Horváth Bálint Ottó 2021. március 10., 11:40 utolsó módosítás: 2021. március 10., 11:45

Kisebb meglepetésre a CSO Voluntari győzelmével zárult a férfi kosárlabda Román Kupa nyolcasdöntője, amelyet az elmúlt napokban Kolozsváron rendeztek. Az Ilfov megyeiek a fináléban a Nagyváradi VSK-t múlták felül, amely sorozatban a negyedik évben bukta el a döntőt.

Fotó: Román Kosárlabda Szövetség

A kolozsvári sportcsarnokban lebonyolított buboréktorna még szombaton kezdődött el és kedden este ért véget. A kupagyőzelemért a címvédő és házigazda Kolozsvári U-BT, a Nagyváradi VSK, a Bukaresti Steaua, a CSO Voluntari, a SCMU Craiova, a Temesvári SCM, a Nagyszebeni CSU és a BCMU Pitești küzdött meg.

Kivétel nélkül mindegyik párharc rendkívül kiegyensúlyozott volt, ezt igazolja, hogy a végső győztes Voluntari úgy jutott be a döntőbe, hogy a Pitești és a Craiova elleni összecsapását is egy ponttal nyerte meg. A fináléban az a Nagyvárad volt az ellenfele, amely az elődöntőben a házigazda kolozsváriakat búcsúztatta, ezzel visszavágott a tavalyi kupadöntőben elszenvedett vereségért.

A férfi felnőtt kosárlabdában ritka jelenség fordult elő a kedd esti döntőben, amelynek első negyedében a Voluntari játékosai egyetlen pontot sem dobtak, miközben a nagyváradiak tizenhatnál jártak.

A második játékrészben is két két percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az Ilfov megyei csapat megszerezze első kosarát, innentől azonban megkezdte a felzárkózást, a szünetben már csak hét pont volt a lemaradása.

A folytatásban hamar megfordította az eredményt a Voluntari, amely két pontos előnyből várta az utolsó tíz percet. Szoros volt a küzdelem, a Nagyvárad rövid ideig még átvette a vezetést, de az ellenlábas gyorsan reagált, hét ponttal elhúzott, és a végéig mindig volt válasza a VSK kosaraira, így már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

A kupasorozatban mindössze a harmadik idényét teljesítő CSO Voluntari rögtön az első döntőjét megnyerve elhódította a trófeát, ezzel szemben a Nagyváradi VSK már hat elbukott kupadöntőnél jár, ráadásul az elmúlt négy évben mindig alulmaradt a fináléban.