Ötpontos csíki kosárvereség a Craiovától

Dobos László 2022. december 10., 20:36

Hiába nyert meg a VSK Csíkszereda férfi kosárlabda együttese külön-külön három játékrészt a mérkőzésből, a nagyon pontszegény második negyed miatt végül 78:83-as vereséget szenvedett szombaton este hazai pályán a CSMU Craiova gárdájától.

Hiába küzdött nagyot a csíkszeredai együttes, végül vereséget szenvedtek hazai pályán Fotó: Veres Nándor

Az első tíz perc után 6 ponttal (19:13) vezetett az Erőss Zsolt Arénában a VSK Csíkszereda a Craiova ellen a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában, a második tíz perc azonban hazai szempontból nagyon pontszegényre sikeredett, a mérkőzés felénél már a Craiova vezetett 9 ponttal (31:40).

A folytatásban a csíki együttes csak futott az eredmény után, a hajrában nagyon közel járt az egyenlítéshez, de végül érvényesült a papírforma, a jobb játékerőt képviselő olténiai csapat győzött.

A 2 győzelemmel és 7 vereséggel 11 pontot összesítő, és a kilenc csapatos csoport 7. helyén álló VSK Csíkszereda a következő fordulóban (december 17.) Nagyszebenben, a BC-CSU csapatának otthonában vendégszerepel.

Férfi kosárlabda MozzartBet Liga, alapszakasz, A jelű konferencia, 10. forduló:
VSK Csíkszereda–CSMU Craiova 78:83 (19:13, 12:27, 24:22, 23:21)
A hazaiak pontszerzői: Amedeo Casale 21 (ebből kettő 3 pontos), Nemanja Manojlović 19 (1x3), Andrija Drašković 16 (2x3), Meshack Lufile 15 (2x3), Vladiszlav Frolov 5 (1x3) és Haris Ćućović 2. Játszott még: Cezar Stănescu, Lucian Țîbîrnă és Zerkula Zoltán.

A vendégek legeredményesebb játékosa a szerb idegenlégiós Milivoje Mijović volt 23 ponttal.