Ötperces rövidzárlat, vereség Focșani-ban

Horváth Bálint Ottó 2023. február 03., 19:06 utolsó módosítás: 2023. február 03., 19:37

Vereséggel kezdte az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának küzdelmeit a Marosvásárhelyi VSK, az idegenbeli találkozón a harmadik negyed második részében eredménytelenek voltak, és utána már csak felzárkózni sikerült.

A harmadik negyed második részében eredménytelenek voltak, és utána már csak felzárkózni sikerült. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A ranglistán mögötte álló CSM Focșani vendégeként játszott pénteken délután a marosvásárhelyi csapat a MozzartBet Liga alsóházi középszakaszának első fordulójában.

Nehezen lendültek bele a játékba a vásárhelyiek, közel három percet kellett várni az első pontjaikra, a házigazda pedig 10–2-re elhúzott. George Trif vezetőedző időkérése kellett, hogy felrázza a csapatot, amely hárompontosokkal közelebb férkőzött, és a nyitónegyed végére két pontos hátrányban volt.

A második negyed közepére a VSK-nak Bölöni triplájával sikerült a javára fordítani az eredményt, de csak nagyon rövid ideig volt náluk az előny. A szünetig szorosan alakult az állás, a Focșani ismét kisebb lépéselőnybe került, de a vásárhelyi játékosok kiegyenlítettek, így döntetlennel vonultak az öltözőbe.

A folytatásban úgy tűnt, átveszi az irányítást a VSK, utána azonban rövidzárlat és több mint ötperces kosárcsend következett a játékukban. A házigazdák ezt gyorsan kihasználták, nyolc ponttal megléptek, a harmadik negyed végéig pedig 14 pontos előnyt alakítottak ki.

Az utolsó játékrészre nem tudott jelentősen feljavulni a marosvásárhelyi csapat, amely három perccel a vége előtt Sánta kosaraival hat pontra felzárkózott ugyan, de már nem volt esélye utolérni az ellenfelet.

Újabb idegenbeli mérkőzés következik a VSK számára, jövő héten szerdán szerdán 17 órától a sereghajtó Bukaresti Laguna otthonában javíthat.

Férfi kosárlabda MozzartBet Liga, középszakasz, alsóház, 1. forduló:

CSM Focșani–Marosvásárhelyi VSK 79–72 (25–23, 18–20, 23–9, 13–20).

A VSK pontszerzői: Person 12 (1), Mathis 12 (1), Lowrance 10, Bölöni 9 (3), Sánta 9, Gajovic 9 (1), Solopa 6 (1), Martinic 5 (1). Játszott még: Sólyom.

A további program
Pénteken: 19.30-tól VSK Csíkszereda–Bukaresti Steaua.
Szombaton 18.30-tól Galaci CSM–CSM Târgu Jiu.
A CSM Baschet Petrolul Ploiești–Bukaresti ABC Laguna mérkőzést február 27-re halasztották.