Miután az alapszakaszban a KSE lányai leiskolázták Gyulafehérvár és Dés korosztályos csapatait, az országos bajnokság második elődöntő-csoportjának április 22-én és 23-án Bukarestben és Voluntari-ban rendezett utolsó tornáján szoros mérkőzésen maradtak alul a Kolozsvári NBS csapatával szemben (34–36), majd könnyedén nyertek a CSM Alexandria ellen (65–17), így négy torna után csoportmásodikként jutottak az országos döntőbe.
„A bajnokság kezdetén még nem ismertük igazán a mezőnyt, így akkor a legjobb 16 közé jutás volt a célom. Ám az első néhány mérkőzés után nyilvánvalóvá vált, hogy akár a döntőbe jutás is meglehet, ha jól játszanak a lányok. Ez sikerült és örülünk, hogy a legjobb nyolc csapat közé kerültünk. A döntőben bármi megtörténhet, próbáljuk az apróbb hibákat kijavítani, a legjobb formánkat hozni, és reménykedünk abban, hogy a dobogón végzünk” – nyilatkozta lapunknak Csutak András edző.
A 2. elődöntőcsoport tabellája:
1. Kolozsvári NBS 10 győzelem/0 vereség 20 pont,
2. Kézdivásárhelyi SE 8/2 18,
3. Brassói Brașovia 6/4 16,
4. CSO Voluntari 3/7 13,
5. Temesvári MP Sport 3/7 13,
6. CSM Alexandria 0/10 10.
Az alapszakaszban a Sepsi-SIC és Gyergyószentmiklós csapatait legyőző Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub Nemes Áron által edzett lányai Bukarestben léptek pályára az elődöntő utolsó két mérkőzésén. Egy Galac elleni könnyed győzelem (47–11) után fejet hajtottak ugyan a Bukaresti Dan Dacian csapata előtt (37-51), ám ez nem veszélyeztette a csapat döntőbe jutását.
Az 1. elődöntőcsoport tabellája:
1. Bukaresti CSM 9/1 19,
2. Bukaresti ACS Dan Dacian 8/2 18,
3. Sepsiszentgyörgyi ISK 7/3 17,
4. CSS Ploiești 4/6 14,
5. CSS Craiova 2/8 12,
6. Galaci LPS 0/10 10.
Az elődöntő-csoportok első négy helyezettje részvételével május 10. és 14. között rendezendő döntő torna A csoportjában a Kézdivásárhelyi SE, a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub, a Bukaresti CSM és Voluntari, a B csoportban a Kolozsvári NBS, a Bukaresti Dan Dacian, a Brassói Brașovia és a CSS Ploiești mérkőzik meg egymással. A döntő torna helyszíne egyelőre nem ismert.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!