Nyeretlenül zárt a Román Kupában a VSK Csíkszereda

Székely Sport 2020. november 13., 22:32 utolsó módosítás: 2020. november 13., 22:33

Negyedik mérkőzését is elveszítette a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda Román Kupa nagyváradi teremtorjánán, és az utolsó helyen végzett a csoportban.

Archív Fotó: Gábos Albin

A pénteki játéknapon befejeződtek a kupasorozat küzdelmei a csoportkörben. A csíkszeredai csapat a Konstancai Athletic-kel találkozott a nyeretlenek meccsén, a két félnek már nem volt továbbjutási esélye.

A mérkőzés a második negyedben dőlt el a tengerpartiak javára, akik ekkor 22 ponttal bizonyultak jobbnak. A csíkiak megnyerték ugyan a másik három játékrészt, de nem tudták beérni az ellenlábast, amely 85–76 atányban győzött.

A B jelű csoportból az SCMU Craiova négy győzelemmel az első helyről jutott tovább a nyolcas döntőbe, ahová a házigazda Nagyváradi VSK is csatlakozott, akárcsak a harmadik Bukaresti Steaua, amely szerencsés vesztesként lesz tagja a mezőnynek.