A pénteki játéknapon befejeződtek a kupasorozat küzdelmei a csoportkörben. A csíkszeredai csapat a Konstancai Athletic-kel találkozott a nyeretlenek meccsén, a két félnek már nem volt továbbjutási esélye.
A mérkőzés a második negyedben dőlt el a tengerpartiak javára, akik ekkor 22 ponttal bizonyultak jobbnak. A csíkiak megnyerték ugyan a másik három játékrészt, de nem tudták beérni az ellenlábast, amely 85–76 atányban győzött.
A B jelű csoportból az SCMU Craiova négy győzelemmel az első helyről jutott tovább a nyolcas döntőbe, ahová a házigazda Nagyváradi VSK is csatlakozott, akárcsak a harmadik Bukaresti Steaua, amely szerencsés vesztesként lesz tagja a mezőnynek.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!