Női kosár: ellentmondást nem tűrően játszott, idegenben győzött a KSE

Csulak Noémi 2022. október 23., 11:00

A női kosárlabda Nemzeti Liga harmadik fordulójában a Kézdivásárhelyi SE szombat délután a CSM Târgoviște otthonában vendégszerepelt, a felsőháromszékiek végig magabiztos játékot mutattak, egy pillanatig sem lehetett kérdés a győztes kiléte.

Magabiztosan szerepelt idegenben a KSE, győzelem lett a vége Fotó: Haáz Vince

Az összecsapás alatt végig előnyben játszott a KSE, végül pedig 20 ponttal bizonyultak jobbnak a CSM Târgoviște ellen. Az első negyedben a felsőháromszéki lányok nagy hajrával kezdtek, 13–25 állt az eredményjelzőn. A második tíz percben már a hazaiak is felrázódtak és csupán két pont különbség volt a felek között, 15–17-es negyedet produkáltak a csapatok.

Félidő után a hazai alakulat igyekezett felzárkózni a kék-fehér mezesek ellen, mindkét negyedet csupán 3 pontos különbséggel veszítette el. Ez is elegendő volt ahhoz, hogy a KSE nagyarányú győzelmet arasson, 73–53-ra legyőzték a házigazdákat és győztesként utazhatnak haza.

„Figyelmesen és jó védelemmel kezdtük a mérkőzést, amely meg is mutatkozott az eredményen is. Végig mi domináltunk a találkozón, ezért úgy vélem, hogy beigazolódott a papírforma és sikerült fontos győzelmet aratnunk” – nyilatkozta Farkas Alpár, a KSE másodedzője.

A kézdivásárhelyi lányok a következő mérkőzésüket jövő szombaton, otthon játsszák a Kolozsvári CS ellen.