Jól kezdte a craiovai mérkőzést a székelyföldi együttes, az első negyed után a csíkiak három ponttal vezettek, a nagyszünetre azonban a hazaiak fordítottak, és elhúztak tíz ponttal. Az olténiai gárda előnye tovább nőtt a folytatásban, a VSK játékosai nem tudták tartani a lépést a házigazdákkal.
A csíkszeredaiak három mérkőzést játszanak novemberben: 13-án a Voluntari otthonában vendégszerepelnek, 20-án a Bukaresti Dinamót, 30-án pedig a Nagyvárad csapatát fogadják.
Román férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 6. forduló:
SCMU Craiova–VSK Csíkszereda 92:69 (10:13, 29:16, 32:14, 21:26).
A vendégcsapat pontszerzői: Branislav Vujadinović 23 (ebből négy 3 pontos), Chadrack Lufile 12, Joris Ortega 11, Lazar Đurović (1x3), Cornel Cioacătă 5 (1x3), Lock Wan Lam 4, Kelemen Norbert 3 (1x3) és Nicolae Ciucă 2. Játszott még: László Arnold, Adorján Tamás és Zerkula Zoltán.
Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.
Székely rangadót rendeznek kedden, október 28-án a labdarúgó Román Kupában: az FK Csíkszereda a Sepsi OSK-t fogadja. A hazaiak győzelmet remélnek, és hét ponttal reális esélyt látnak a továbbjutásra. A belépőket hétfőn délután kezdik értékesíteni.
Életét vesztette az egyik áldozat vasárnap délelőtt a Gyergyószentmiklós melletti Vaslábon történt közúti balesetben.
Ilie Bolojan miniszterelnököt többen kifütyülték szombaton Nagykárolyban, a román hadsereg napján szervezett katonai ünnepségen mondott beszéde alatt, illetve azt követően is. A csendőrség büntetéseket osztott ki a rendezvényen.
A meteorológusok szerint a sarkvidéki eredetű hideg légtömeg, az úgynevezett poláris örvény Európa felé tart, és a következő hetekben jelentős lehűlést hozhat.
Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!