Nem sikerült meglepetést okozni a KSE-nek

Daczó Hodor Barna 2023. március 22., 19:53 utolsó módosítás: 2023. március 22., 20:55

A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében a Kézdivásárhelyi SE harminc pontos vereséget szenvedett szerdán délután a Konstancai MSK otthonában, az egyik csapat két sikeréig tartó párharc első mérkőzésén.

A KSE játékosai csak időnként tudták tartani a lépést a konstancaiakkal. Korábbi felvétel Fotó: Zsoli Jeffwarder

Az alapszakasz második helyéről az elődöntőbe jutott konstancaiak szerezték a találkozó első pontjait, ám Fota kosarára Hawks azonnal válaszolt (2–2), majd a KSE Corda hármasával átvette a vezetést a 2. percben (3–5), ám innentől a tengerparti alakulat egy 14–0-s sorozattal meglógott. A konstancai kosarak egyhangúságát csupán Corda újabb hármasa törte meg (17–8), de a Tatiana Gallova edzette MSK az első negyed végéig feltartóztathatatlanul szórta a kosarakat, 18 pontos előnnyel zárva az első tíz percet (26–8).

A folytatásban magára talált az alapszakaszt hetedikként záró KSE, Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár edzők tanítványai tartották a lépést a házigazdákkal, sőt Corda és Hawks hármasaival, valamint Biszak kosár plusz büntetőjével a félidőre sikerült két pontot lefaragni az MSK előnyéből (43–27).

Szünet után ismét „begorombultak” a konstancaiak, Mitrovic két hármasa csak mérsékelni tudta a hazaiak egyre növekvő előnyét, amely az utolsó negyedre 31 pontra nőtt. Az utolsó tíz percben a hosszabb kispaddal rendelkező MSK edzője lehetőséget adott a cseréknek is, ami meglátszott a játékban, a zárónegyed a KSE egypontos, míg a mérkőzés az MSK harminc pontos győzelmével ért véget.

A párharc második mérkőzésének vasárnap 17 órától a kézdivásárhelyi Kicsid Béla Sportcsarnok ad otthont. Amennyiben a KSE nyerni tud, a mindent eldöntő harmadik összecsapást március 29-én, szerdán Konstancán játsszák.