Nem sikerült az élvonalba jutás Marosvásárhely férfi kosárlabdacsapatának

Horváth Bálint Ottó 2021. június 07., 15:47 utolsó módosítás: 2021. június 07., 16:01

Sorsdöntő mérkőzést játszott a Marosvásárhelyi CSU együttese a másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban vasárnap este. A döntő torna zárómeccsén a házigazda CSM Ploiești ellen elszenvedett vereséggel nem tudta kiharcolni az élvonalba jutást.

Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Ötnapos döntő tornával fejeződött be a bajnokság a másodosztályú csapatok számára, amelyek múlt héten a ploiești-i Olimpia Sportcsarnokban találkoztak. Az alapszakaszból továbbjutott hat gárda körmérkőzéses rendszerben küzdött meg egymással az élvonalbeli feljutást jelentő első két helyért.

A bajnokság első részét második helyen záró Marosvásárhelyi CSU kevéssel a döntő torna előtt tudta meg, hogy feljutás esetén jogosult az élvonalbeli indulásra, noha a klub kosárlabda szakosztálya csak tavaly nyáron jött létre, és egyelőre csak ideiglenesen tagja a szövetségnek.

A George Trif vezetőedző által irányított marosvásárhelyiek már az első, a leggyengébb ellenfelükkel szembeni mérkőzésükön „eljátszották” esélyeiket.

A Nagyszebeni CSU második számú csapata ellen ugyanis az egyik alapember, Vlad Solopa súlyos kihágást követett el, még akkor is, ha erre megvolt az oka.

Ellentámadás és kosárra törés közben szabálytalankodtak vele szemben, de a játékvezető nem ítélt semmit. Emiatt a moldáv–román kettős állampolgárságú játékos előbb elégedetlenkedett, majd ráförmedt a bíróra, ezért technikai faultot kapott. Solopát ez annyira felbosszantotta, hogy ezután valósággal rárontott a játékvezetőre, csapattársai pedig csak nehezen tudták megakadályozni, hogy megüsse a bírót.

Végül diszkvalifikálták a marosvásárhelyi csapat által egyébként fölényesen megnyert meccsről, és botrányos viselkedése miatt a torna összes többi mérkőzéséről is kizárták.

A folytatásban még viszonylag könnyedén vették az akadályokat a vásárhelyi kosarasok, akik a Bukaresti Știința és a Bukaresti Agronomia ellen is meggyőzően nyertek.

A neheze azonban csak ezután következett, a két legnehezebb meccsen érződött igazán Solopa hiánya a palánk alatt. A Bukaresti Rapid elleni szoros küzdelemben végig megvolt az esély a győzelemre, de végül egypontos vereség lett a vége, a fővárosiak pedig minimális sikerükkel elsőként bebiztosították feljutásukat az élvonalba.

A Marosvásárhelyi CSU-nak még így is megvolt az esélye, hogy kövesse a Rapidot a Nemzeti Ligába, ehhez a torna zárónapján sorsdöntő mérkőzésen győzelemre lett volna szüksége a házigazda CSM Ploiești ellen.

A félidőig szoros összecsapáson a harmadik negyedben dőlt el a győztes kiléte, amikor az ellenfél 28:15 arányban bizonyult jobbnak, majd a végéig megőrizte előnyét.

A CSM Ploiești másodikként jutott fel az élvonalba, míg a marosvásárhelyiek a harmadik helyen végeztek, és egy évet még várniuk kell ahhoz, hogy ismét a legjobbak között szerepeljenek.

A Marosvásárhelyi CSU eredményei a döntő tornán:
75:57 (21:10, 21:13, 14:23, 19:11) a Nagyszebeni CSU II. ellen;
89:65 (23:18, 19:9, 19:14, 28:24) a Bukaresti Știința ellen;
80:65 (19:10, 25:22, 16:20, 20:13) a Bukaresti Agronomia ellen;
61:62 (17:12, 18:20, 14:14, 12:16) a Bukaresti Rapid ellen;
74:80 (17:20, 21:17, 15:28, 21:15) a CSM Ploiești ellen.