A május 11. és 15. között zajló torna csoportkörében mindkét háromszéki csapat az A csoportba került, ahol a fővárosi Olimpia és Champions ellen játszottak.
A Nagy Mózes lányai első mérkőzésükön a Champions ellenfeleként 30 ponttal maradtak alul (68–38), ellenben a második meccsen 10 ponttal diadalmaskodtak az Olimpia felett (61–51). Az utolsó csoportmérkőzést a két székely csapat egymás ellen játszotta, ahol a kézdivásárhelyi lányok bizonyultak jobbnak 67–43 arányban.
A két győzelem ellenére a Nagy Mózes csapata a csoportban csak harmadik helyen végzett,
mivel az Olimpia megverte a Championst 63–47-re, ezért az 5–8. helyekért folytatják tovább a tornát, szombaton 10 órától a Sportul Studențesc lesz az ellenfelük.
Az ISK csapata a másik két mérkőzésén is vereséget szenvedett, az Olimpiától 69– 40-re, a Championstól 93–36-ra kapott ki, így a negyedik lett, és szintén az 5–8. helyekért játszik, szombaton 12 órától a Nagyváradi Crișullal találkozik.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Három mérkőzés után megszülettek az FK Csíkszereda első góljai a labdarúgó Szuperligában, de a székelyföldiek ezúttal sem szereztek pontot: a duplázó Czékus találatai ellenére a Konstancai Farul 3–2-re nyert, az FK a hajrában szinte egyenlített.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!