Nem sikerült az elődöntőbe jutás a székely kosárlabdázóknak

Csulak Noémi 2022. május 13., 22:38

A Kézdivásárhelyi Nagy Mózes és a Sepsiszentgyörgyi ISK női kosárlabda csapata Bukarestben vendégszerepel az U18-as országos döntő tornán. A csoportmérkőzések után a kézdivásárhelyi a harmadik, míg a sepsiszentgyörgyi együttes a negyedik helyen végzett.

A kék mezes ISK csapata minden meccsét elveszítette a csoportkörben Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Olimpia București

A május 11. és 15. között zajló torna csoportkörében mindkét háromszéki csapat az A csoportba került, ahol a fővárosi Olimpia és Champions ellen játszottak.

A Nagy Mózes lányai első mérkőzésükön a Champions ellenfeleként 30 ponttal maradtak alul (68–38), ellenben a második meccsen 10 ponttal diadalmaskodtak az Olimpia felett (61–51). Az utolsó csoportmérkőzést a két székely csapat egymás ellen játszotta, ahol a kézdivásárhelyi lányok bizonyultak jobbnak 67–43 arányban.

A két győzelem ellenére a Nagy Mózes csapata a csoportban csak harmadik helyen végzett,

mivel az Olimpia megverte a Championst 63–47-re, ezért az 5–8. helyekért folytatják tovább a tornát, szombaton 10 órától a Sportul Studențesc lesz az ellenfelük.

Az ISK csapata a másik két mérkőzésén is vereséget szenvedett, az Olimpiától 69– 40-re, a Championstól 93–36-ra kapott ki, így a negyedik lett, és szintén az 5–8. helyekért játszik, szombaton 12 órától a Nagyváradi Crișullal találkozik.