Nem mozdult el az utolsó helyről a csíki kosárcsapat

Székely Sport 2022. április 21., 20:27 utolsó módosítás: 2022. április 21., 21:21

Az utolsó előtti helyezett otthonában vendégszerepelt a Csíkszeredai VSK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga utolsó előtti játéknapján.

A pihenőig tartották a lépést Fotó: Veres Nándor

A Hargita megyeiek csütörtökön délután a Bukaresti Rapidnál vendégszerepeltek, a férfi kosárlabda élvonalból a 14. játéknapról elhalasztott meccset pótolták. Jól is indította a találkozót a Lászlóffy Botond által irányított gárda, vezetett az elején.

A második negyed közepén egyenlített, majd vette át a kezdeményezést a fővárosi gárda. A nagyszünetig ők voltak előnyben, szoros volt mindvégig a csata. A harmadik felvonásban rázta le a Rapid a székelyföldieket, ekkor kilenc pontot vert rájuk. A záró negyedben már nem tudott újítani a csíkszeredai együttes, így ellenlábasa nyert.

Öt győzelmet, huszonnégy vereséget összegzett a VSK, ezzel sereghajtó a tabellán.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, 14. forduló:

Bukaresti Radid–Csíkszeredai VSK 92–81 (19–23, 22–15, 30–21, 21–22).
A vendégek pontszerzői: Bogdanovic 28, Djurovic 22, Ionescu 18, Lock 12, Ciuca 1.