A Hargita megyeiek csütörtökön délután a Bukaresti Rapidnál vendégszerepeltek, a férfi kosárlabda élvonalból a 14. játéknapról elhalasztott meccset pótolták. Jól is indította a találkozót a Lászlóffy Botond által irányított gárda, vezetett az elején.
A második negyed közepén egyenlített, majd vette át a kezdeményezést a fővárosi gárda. A nagyszünetig ők voltak előnyben, szoros volt mindvégig a csata. A harmadik felvonásban rázta le a Rapid a székelyföldieket, ekkor kilenc pontot vert rájuk. A záró negyedben már nem tudott újítani a csíkszeredai együttes, így ellenlábasa nyert.
Öt győzelmet, huszonnégy vereséget összegzett a VSK, ezzel sereghajtó a tabellán.
Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, 14. forduló:
Bukaresti Radid–Csíkszeredai VSK 92–81 (19–23, 22–15, 30–21, 21–22).
A vendégek pontszerzői: Bogdanovic 28, Djurovic 22, Ionescu 18, Lock 12, Ciuca 1.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!