Nem kegyelmezett a Sepsi-SIC, bőven száz pont fölött dobott

Sánta Imre 2022. október 16., 22:55

Az új idény első hazai tétmérkőzésén gálánsan kiszolgálta közönségét a címvédő Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, a találkozó teljes ideje alatt nagy nyomást gyakorolt ellenfelére, és kiütéses vereséget mért a CSM Târgoviște együttesére.

Átgázoltak a vendégeken Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Már az összecsapás első perceiben megmutatkozott, nincsenek egy súlycsoportban a szembenálló felek, a zöld-fehérek támadásaival nem tudott mit kezdeni a Dâmbovița megyeiek védelme, így rövid idő alatt már jelentős különbség alakult ki a két csapat között. Cave és Jespersen uralták a palánk alatti területet, Ghizilă pedig szórta a triplákat, így nem véletlen, hogy az első negyed végén a háromszékiek már huszonhét ponttal vezettek, ezt az előnyt pedig újabb tízpercnyi játékidő elteltével negyvennyolc egységnyire duzzasztották (64–16).

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Szünet után is minden ott folytatódott, ahol korábban Zoran Mikes tanítványai abbahagyták, a cserepadról érkezők is nagy lendülettel szálltak be a játékba átgázolva a vendégeken, akik tehetetlenül figyelték, amint Borislava Hristova már nyolc perccel a mérkőzés vége előtt száz pont fölé dobja a címvédőt. De még itt sem volt megállás, a szentgyörgyi lányok tartották a ritmust, és csak kevésen múlott, hogy a végére nem jött össze akár a százpontos különbség is.

A következő fordulóban a zöld-fehérek a fővárosba látogatnak, október 22-én a Bukaresti Agronomia vendégei lesznek, majd négy nappal később az izraeli Elitzur Holon ellen saját közönségük előtt bemutatkoznak az Európa Kupa csoportkörében is.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló:

Sepsi-SIC–CSM Târgoviște 119–32 (37–10, 27–6, 27–8, 28–8).
Sepsi-SIC: Jespersen 18 (2x3), Cave 18, Ghizilă 14 (4x3), Mititelu 4, Jones 3 (1x3). Cserék: Kmetovska 18, Mununga 15, Hristova 14, Cătinean 11 (1x3), Gödri-Părău 2, Pop 2, L. Mikes. Edző: Zoran Mikes.
Târgoviște: Badi 8, Dumitru 4, Stoenescu 4, Doba 2, Tănase 2. Cserék: Ignat-Kleeman 7 (1x3), Ivan 5, Spineanu, Rizea, Savu. Edző: Cătălin Tănase.