A mérkőzés elején magához ragadta az irányítást a marosvásárhelyi csapat, amely az első negyedben a remekül játszó Solopa kosaraival ugyan lépéselőnyben volt, de a hazaiak jól tartották magukat. Olyannyira, hogy ezután a vezetést is átvették, igaz csak rövid időre, mivel a második játékrész közepén Martinic triplájával újra a VSK-nál volt az előny, majd
egy 10–0-s sorozattal a szünetig sikerült nyolc pontos vezetést kidolgozni.
A folytatásban hamar felzárkózott a Laguna, de aztán Person pontjaival a vásárhelyiek ismét elhúztak, és
eredményes támadójátékuknak köszönhetően 17 pontra növelték a különbséget.
Az utolsó negyedben így nem lehetett kérdés George Trif vezetőedző gárdájának győzelme, amelynél ezúttal Martinic szórta a kosarakat, végül 13 ponttal bizonyultak jobbnak.
A CSM Focșani elleni múlt hétvégi idegenbeli vereségét követően a Marosvásárhelyi VSK megszerezte az első sikerét a bajnokság középszakaszának alsóházában, ahol a harmadik helyet foglalja el.
A Román Kupa nyolcas döntője és a válogatottak Európa-bajnoki selejtezői miatt közel egy hónapos szünet következik a bajnokságban. Márciusban a VSK egymás után négy mérkőzésen lép pályára hazai közönség előtt, sorrendben a Galaci CSM, a Steaua, a Focșani és a Laguna ellen.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!