A mérkőzés elején magához ragadta az irányítást a marosvásárhelyi csapat, amely az első negyedben a remekül játszó Solopa kosaraival ugyan lépéselőnyben volt, de a hazaiak jól tartották magukat. Olyannyira, hogy ezután a vezetést is átvették, igaz csak rövid időre, mivel a második játékrész közepén Martinic triplájával újra a VSK-nál volt az előny, majd
egy 10–0-s sorozattal a szünetig sikerült nyolc pontos vezetést kidolgozni.
A folytatásban hamar felzárkózott a Laguna, de aztán Person pontjaival a vásárhelyiek ismét elhúztak, és
eredményes támadójátékuknak köszönhetően 17 pontra növelték a különbséget.
Az utolsó negyedben így nem lehetett kérdés George Trif vezetőedző gárdájának győzelme, amelynél ezúttal Martinic szórta a kosarakat, végül 13 ponttal bizonyultak jobbnak.
A CSM Focșani elleni múlt hétvégi idegenbeli vereségét követően a Marosvásárhelyi VSK megszerezte az első sikerét a bajnokság középszakaszának alsóházában, ahol a harmadik helyet foglalja el.
A Román Kupa nyolcas döntője és a válogatottak Európa-bajnoki selejtezői miatt közel egy hónapos szünet következik a bajnokságban. Márciusban a VSK egymás után négy mérkőzésen lép pályára hazai közönség előtt, sorrendben a Galaci CSM, a Steaua, a Focșani és a Laguna ellen.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!