A csíki együttes a Kelemen Norbert, Sebastian Ionescu, Nicolae Ciucă és Cornel Cioacătă összetételben szerepelt. Konstanca adott otthont a vetélkedőnek, ahol az első játéknap során, a csoportmérkőzéseken sorrendben a Jászvásári CS Politechnicát 21:12-re, a Temesvári CSU Polit 20:10-re, míg a később aranyérmet szerzett Konstancai CSU Athletic Neptun II. csapatát nagy csatában 21:19-re sikerült legyőzni, így csoportelsőként jutottak a negyeddöntőbe – tudtuk meg Lászlófy Botondról, a székelyföldi csapat edzőjétől.
A második játéknapra a jó formát csak részlegesen sikerült átmenteni, a negyeddöntőt még meg tuzdták nyerni 19:16 arányban a Bukaresti CS Agronomia ellen, de az elődöntőben a CSM Târgu Jiu csapatának szinte minden dobása betalált, így alulmaradtak 19:15 arányban. A bronzéremért vívott harcban a Konstancai CSU Athletic Neptun I. csapata győzte le a csíkiakat 21:17-re, így a VSK a 4. helyen végzett a szakág országos felnőtt bajnokságán. A végső győzelmet Konstanca II. csapata szerezte meg, legyőzve a Târgu Jiut.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!