Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban a kolozsvári együttes 2–0-ra vezetett, de a nagyváradiak is megnyerték a hazai meccseiket, ezzel kiegyenlítettek.
A mindent eldöntő ötödik összecsapást a pályaelőnyben lévő U-BT otthonában rendezték, ahol a nagyszámú szurkolótábora, közel négyezer néző támogatását élvező kincses városi gárda végig előnyben játszva, a harmadik negyedben nyújtott kiemelkedő teljesítményének köszönhetően 86:67 (21:16, 17:19, 28:11, 20:21) arányban győzött.
A kolozsváriak megszerezték a klub történetének hatodik bajnoki címét, legutóbb 2017-ben nyerték meg a bajnokságot.
Az előző két végigjátszott szezonban a rivális Nagyvárad volt a bajnok, míg tavaly a koronavírus-járvány miatt félbeszakított idényben nem hirdettek győztest.
Az idei bajnokság bronzérmét a BCMU Pitești szerezte meg, a kisdöntőben 2–0-ra nyert a kupagyőztes CSO Voluntari ellen.
Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!