Négy év elteltével újra a Kolozsvári U-BT a kosárbajnok

Horváth Bálint Ottó 2021. június 20., 23:20

Vasárnap este véget ért a férfi kosárlabda Nemzeti Liga döntője, a bajnoki címről határozó ötödik összecsapáson a Kolozsvári U-BT felülmúlta a Nagyváradi VSK-t.

Fotó: Facebook/U-BT Cluj-Napoca

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban a kolozsvári együttes 2–0-ra vezetett, de a nagyváradiak is megnyerték a hazai meccseiket, ezzel kiegyenlítettek.

A mindent eldöntő ötödik összecsapást a pályaelőnyben lévő U-BT otthonában rendezték, ahol a nagyszámú szurkolótábora, közel négyezer néző támogatását élvező kincses városi gárda végig előnyben játszva, a harmadik negyedben nyújtott kiemelkedő teljesítményének köszönhetően 86:67 (21:16, 17:19, 28:11, 20:21) arányban győzött.

A kolozsváriak megszerezték a klub történetének hatodik bajnoki címét, legutóbb 2017-ben nyerték meg a bajnokságot.

Az előző két végigjátszott szezonban a rivális Nagyvárad volt a bajnok, míg tavaly a koronavírus-járvány miatt félbeszakított idényben nem hirdettek győztest.

Az idei bajnokság bronzérmét a BCMU Pitești szerezte meg, a kisdöntőben 2–0-ra nyert a kupagyőztes CSO Voluntari ellen.