Nagyot küzdöttek, de csak minimális vereség lett belőle

Dobos László 2022. április 15., 20:15 utolsó módosítás: 2022. április 15., 20:18

Kétpontos vereséggel zárta alapszakaszbeli hazai mérkőzéseinek sorát a VSK Csíkszereda az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokságban. A csíkiak nagypénteken késő délután 80:82-re kaptak ki a Bukaresti Rapidtól.

Kikapott utolsó hazai meccsén a VSK Csíkszereda. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Ingyenes volt a belépő, több száz néző volt kíváncsi az Erőss Zsolt Arénában megrendezett találkozóra, amelynek első tíz percében szinte végig a csíkiak voltak előnyben, az első szünetre azonban egypontos vendégvezetéssel (21:22) mentek a csapatok.

A második negyedben eredményesen játszott a székelyföldi együttes, a védekezése is jól működött, így a mérkőzés felénél hárompontos (39:36) VSK-előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik játékrész nagyon gyengére sikeredett hazai szempontból, a meccs háromnegyedénél a vendégek tizenegy ponttal (52:63) vezettek.

A mérkőzés végén óriási hajrába kezdett a VSK, 76:76-ra kiegyenlített, az utolsó másodpercekben azonban nem állt mellé a szerencse, és végül kétpontos vereség (80:82) lett a vége.

„Köszönjük szurkolóinknak a biztatást. Sajnos nagyon elfogytunk a szezon végére, három légiósunk és két hazai játékosunk is sérült, de végig küzdjük a maradék meccseket” – mondta el Lászlóffy Botond, a VSK Csíkszereda vezetőedzője.

A VSK Csíkszereda az alapszakaszban eddig 28 mérkőzést játszott, ebből ötöt megnyert, 23-at pedig elveszített. A székelyföldi együttesnek még két mérkőzése maradt hátra az alapszakaszból: április 21-én 18 órától pótolják a Rapid elleni, a 14. fordulóból elhalasztott találkozót, a 30. fordulóban pedig (április 29.) Temesváron vendégszerepelnek.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 29. forduló:
VSK Csíkszereda–Bukaresti Rapid 80:82 (21:22, 18:14, 13:27, 28:19).
A hazai csapat pontszerzői: Mihajlo Bogdanović 22 (ebből 1 hárompontos), Sebastian Ionescu 21 (5x3), Lock Wan Lam 16 (1x3), Lazar Đurović 13 (3x3), Aula Maarufu Sumbry jr. 2, Cornel Cioacătă 2, Nicolae Ciucă 2 és Zerkula Zoltán 2. Játszott még: Kelemen Norbert.