Nagyot játszottak a vásárhelyiek Foksányban, lezárták a párharcot

Horváth Bálint Ottó 2023. április 19., 19:17 utolsó módosítás: 2023. április 19., 19:22

A múlt heti két magabiztos hazai győzelem után az idegenbeli harmadik mérkőzést is megnyerte a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata a CSM Focșani ellen, ezzel továbbjutott a következő körbe, és egyben bebiztosította bennmaradását az élvonalban.

Lehengerlő játékot nyújtott támadásban a marosvásárhelyi csapat Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyiek abban a tudatban léptek pályára szerdán délután az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának első fordulójához tartozó párharc harmadik összecsapásán, hogy a két meggyőző hazai sikerük után egy újabb győzelemmel kiharcolják a továbbjutást.

Ennek megfelelően határozottan kezdtek a VSK játékosai, már az első negyedben ráerőltették az akaratukat az ellenfélre, amikor 30 pontig jutottak. A folytatásban is a marosvásárhelyi csapat irányította a játékot, amely továbbra is hatékony volt támadásban, így a nagyszünetben 16 ponttal vezetett.

A fordulás után is tartani tudta ezt a szintet George Trif vezetőedző legénysége, a legeredményesebb amerikai légiós, Anthon Mathis volt elemében, aki rövid időn belül három triplát is értékesített. A VSK ebben a játékrészben is növelte az előnyét, a végéig pedig egyáltalán nem volt kérdéses az újabb magabiztos győzelme, ráadásul ezúttal a 100 pontos határt is átlépték.

Harmadik győzelmével a Marosvásárhelyi VSK megnyerte a párharcot, ennek a sikernek pedig kettős értéke is van, egyrészt tovább folytatják a küzdelmet az alsóház első helyének a megszerzéséért (összesítésben legfeljebb a 11. helyen zárhatják a bajnokságot), másrészt biztossá vált, hogy már nem eshetnek ki az élvonalból.

Elmaradt a szépítés a VSK Csíkszeredától

A harmadik találkozót is elveszítette a Petrolul Ploiești-tel szemben a VSK Csíkszereda, amely ezúttal hazai pályán kapott ki, így a bajnokság végén a kiesés ellen kell küzdenie. A gyenge kezdés után fokozatosan vették fel a meccs iramát a csíkiak, többször is megközelítették az ellenfelet, majd az utolsó negyed közepén átvették a vezetést. Ezt azonban nem tudták megtartani, a vendégek hamar fordítottak, majd behúzták az újabb győzelmet. A csíkszeredai csapat a 15–18. helyezettek között folytatja, és a következő párharcát mindenképpen meg kell nyernie ahhoz, hogy megőrizze helyét a legjobbak között.