Nagyot fordítottak a vásárhelyi kosarasok, a végét már nem bírták

Horváth Bálint Ottó 2022. december 11., 22:15 utolsó módosítás: 2022. december 11., 22:16

Szinte az egész mérkőzésen hátrányban játszott a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata az FC Argeș Pitești ellen az élvonalbeli bajnokság 10. fordulójában, mégis megvolt az esélye a győzelemre, amit végül nem sikerült megszerezni.

Fotó: Haáz Vince

A vendégek kezdték jobban a marosvásárhelyi sportcsarnokban lejátszott vasárnap esti mérkőzést, eredményes támadójátékukkal hamar elhúztak. A hazaiak azonban jól tartották magukat, így az első negyed végére sikerült három pontra felzárkózniuk. A folytatásban szorosan alakult az eredmény, majd a Pitești ismét meglépett, és a szünetig tizenegy pontot előnyt dolgozott ki.

Még ennél is nagyobb lett a különbség a harmadik játékrészben, amikor tizenhat pont volt a két csapat között. Innen viszont a vásárhelyiek a sérüléséből még nem teljesen felépült Goran Martinic kiválóan játékával fokozatosan csökkentették a hátrányukat, sőt négy perccel a vége előtt Lowrence kosarával megfordították az állást. A végéig viszont már nem tudtak kosarat dobni, a pitești-iek azonban kilenc pontot szereztek, és eldöntötték az összecsapást.

A VSK-nál bemutatkozott és a csapat egyik legeredményesebb játékosa volt a héten érkezett szerb Branislav Vujadinovic, akit az elhúzódó sérülések miatt kellett leigazolni. A 25 éves játékos az elmúlt szezonban a VSK Csíkszeredánál szerepelt, ahol átlagban 32 percet játszott, és 14,9 pontot, 6,3 lepattanót, 2,5 asszisztot és 1,8 labdaszerzést jegyzett.

Az újonc marosvásárhelyiek két győzelem mellett a hatodik vereségüket szenvedték el a bajnokságban, így lecsúsztak az A konferencia 8., utolsó előtti helyére. George Trif vezetőedző együttese a következő fordulóban a SCMU Craiova vendégeként játszik, majd az évet két hazai találkozóval zárja, az ellenfelek a Nagyszebeni CSU és a címvédő Kolozsvári U-BT lesznek.