Jó előjelekkel várhatta a szombat késő délutáni megmérettetését a Maros megyei együttes, ugyanis az elmúlt öt olténiaiak elleni mérkőzéséből egyet bukott el, négy siker mellett. Az első pontot ugyan a házigazda dobta, de onnantól magához ragadta a kezdeményezést a VSK és az első tíz perc hajrájában már 12 egység volt a különbség, amit a végére hatra faragott a Craiova (15–21).
A második felvonásban sem változott a játék képe, a marosvásárhelyiek akarata érvényesült, a szünetben pedig már kilenc volt közte (30–39). A harmadik harmad közepén viszont elfogyot az előny, ezzel együtt pedig a lendület is, amit kihasznált a házigazda, egypontos előnyről várták a mindent eldöntő tíz percet (59–58).
Itt már nem volt kérdés, a vendégeknek szinte semmi sem jött össze, az olténiai kosarak pedig záporoztak, 80–71-re győzött az SCMU Craiova. Ennek az eredménynek köszönhetően a tabellán helyet a nyolcadik helyen tanyázik a Marosvásárhelyi VSK, éppen az oltyánokat előzi meg.
Férfi kosárlabda, 1. Liga, 20. forduló:
SCMU Craiova–Marosvásárhelyi VSK 80–71 (15–21, 15–18, 29–19, 21–13).
A vendégek pontszerzői: Jeremic 18, Reljic 12, Person 9, Popa 9, Borsa 8, Solopa 8, Gajovic 7.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!