A csoportelső CSO Voluntari sima győzelmet aratott a székelyföldi gárda felett, a házigazdák az első perctől az utolsóig vezetve győzték le a VSK Csíkszeredát a Gabriela Szabo sportcsarnokban.
Román férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, B csoport, 6. forduló:
CSO Voluntari–VSK Csíkszereda 102:65 (21:15, 28:13, 34:20, 19:17).
A vendégcsapat pontszerzői: Meshack Wandja Lufile 22 (ebből 1 hárompontos), Adrian Movileanu 19 (3), Raul Olariu 12 (1), Lokodi Mátyás 6, Matevz Magusar 3, Zerkula Zoltán 3. Játszott még: László Arnold, László Tamás, Marko Cergic, Nagy Sándor és Cristian Mocrițchi.
További eredmények:
CSM Focșani–Galaci CSM 59:84,
Medgyesi CSM–Konstancai ABC 93:80,
Máramarosszigeti VSK–CSM Târgu Jiu – szombaton 17 órától.
A B csoport állása:
1. Voluntari 6 6 0 552:432 12
2. Galac 6 5 1 528:414 11
3. Medgyes 6 5 1 557:479 11
4. Focșani 6 3 3 424:444 9
5. Konstanca 6 2 4 396:425 8
6. Csíkszereda 6 1 5 402:489 7
6. Târgu Jiu 5 1 4 334:396 6
8. Máramarossziget 5 0 5 350:464 5
A következő forduló (november 23.) programja:
Csíkszereda–Focșani,
Galac–Medgyes,
Târgu Jiu–Voluntari,
Konstanca–Máramarossziget.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a romániai jégkorongbajnokság négyes döntője, amely megvédte címét a Brassói Coronával szemben. A párharcot követően a két együttes igazgatója, illetve vezetőedzője nyilatkozott a Székely Sportnak.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!