Hirdetés

Nagy reményekkel vágnak neki az élvonalbeli szezonnak

George Trif: megpróbálunk minél hamarabb alkalmazkodni az élvonal szintjéhez
Fotó: Haáz Vince

2022. szeptember 28., 11:38

Szerdán este kezdetét veszi a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 2022–2023-as szezonja, amelyet az eddigiektől eltérő rendszerben szerveznek meg. A nyitófordulóban mindkét székelyföldi együttes, az újonc Marosvásárhelyi VSK és a VSK Csíkszereda is idegenben játszik.

2022. szeptember 28., 11:38

A mezőnyt alkotó 18 csapatot az amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) ismert lebonyolítás szerint két, egyaránt kilenc gárdát felvonultató konferenciára osztották, figyelembe véve az előző szezonban elért helyezéseiket.

A Nemzeti Liga két székelyföldi együttese, az újonc Marosvásárhelyi VSK és a VSK Csíkszereda az A konferenciában szerepel, amelyben a bajnoki címvédő Kolozsvári U-BT, az FC Argeș Pitești, az SCMU Craiova, a Nagyszebeni CSU, a CSM Ploiești, a CSM Târgu Jiu és a Bukaresti Rapid kapott helyet, míg a B konferenciában a Nagyváradi VSK, a CSO Voluntari, a Temesvári SCM, a Bukaresti Dinamo, a Bukaresti Steaua, a Konstancai Athletic, a Galaci CSM, a CSM Focșani és a Bukaresti Laguna vesz részt.

A lebonyolítás szerint az első körben mindkét konferenciában 18 forduló keretében (minden fordulóban egy csapat szabadnapos lesz) oda-visszavágókat rendeznek. Ezt követően két értékcsoportban folytatódik a bajnokság, a két konferencia első öt helyezettje az 1–10., a többiek a 11–18. helyekért játszanak.

Erre a második szakaszra a csapatok magukkal viszik az első körben elért egymás elleni eredményeiket, és csak a másik konferenciából érkező ellenfelekkel találkoznak újra oda-vissza. A rájátszásba az első értékcsoport első nyolc helyezettje jut be, a 9. és 10. helyen végzett csapatok számára befejeződik a bajnokság, míg a 11–18. helyezettek az alsóházban játszanak. A rájátszás negyed- és elődöntőiben három nyert mérkőzésig tartanak a párharcok, a döntőben pedig négy győzelmet kell szerezni a bajnoki címért.

Hirdetés

A szerdai nyitófordulóban mindkét székelyföldi együttes idegenben játszik, a VSK Csíkszereda 18 órától a Bukaresti Rapid, a Marosvásárhelyi VSK 18.30-tól a CSM Târgiu Jiu vendégeként mutatkozik be az új idényben.

Nagyon jó felkészülési időszakon vannak túl, formában vannak a vásárhelyi csapat játékosai •  Fotó: Haáz Vince Galéria

Nagyon jó felkészülési időszakon vannak túl, formában vannak a vásárhelyi csapat játékosai
Fotó: Haáz Vince

Az élvonalba több éves kihagyás után visszatérő marosvásárhelyi együttes vezetőedzője, George Trif a Székely Sport érdeklődésére elmondta, nagyon jó felkészülési időszakon vannak túl, a játékosok formában vannak és teljesítették a szakmai stáb kéréseit.

A barátságos mérkőzések reményt adtak, hogy fel tudjuk venni a küzdelmet az ellenfelekkel. Készen állunk a hivatalos mérkőzésekre, már alig várjuk ezeket”

– fogalmazott szakvezető. Hozzátette, az információik alapján első ellenfelük, a CSM Târgu Jiu az előző szezonhoz képest új csapatot alkot, nagyban ismerik a játékosaikat, tapasztalt és fiatal kosárlabdázóik is vannak.

A Marosvásárhelyi VSK kerete teljes, a múlt héten az utolsó hiányzó játékos, az amerikai beálló, Jakob Lowrence is elkezdte az edzéseket. A játékosok közül csak Alin Borșa nem áll a rendelkezésükre, akinek kisebb térdfájdalmai vannak, ezért nem utazott el a kiszállásra.

George Trif megjegyezte, nagyon nehéz lesz bejutni az A konferencia első öt csapata közé, de küzdeni fognak ezért, és minden tőlünk telhetőt megtesznek annak, érdekében, hogy minél jobb eredményeket érjenek el.

„A legfontosabb, hogy felépítsük a csapatot, amely hosszú évek után újra a Nemzeti Ligában játszik. Megpróbálunk minél hamarabb alkalmazkodni az élvonal szintjéhez. Nem tűztünk ki olyan célkitűzést, hogy hányadik helyen akarunk végezni, azt szeretnénk, hogy meccsről meccsre fejlődjünk. Nagy reményekkel vágunk neki a szezonnak”

– mutatott rá a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Neves klubokban játszott a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.

Szembementek a trenddel: a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kilóg a sorból a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.

Székelyhon

Hátulról ütötte fejbe a rendőrt egy 17 éves lány

Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.

`
Krónika

Miért alacsony Romániában a Duna vízállása, ha az elmúlt hetekben heves esőzések voltak?

Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.

Krónika

Majka életveszélyes fenyegetés miatt lemondta erdélyi koncertjét

Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.

Főtér

Már csak 4-5 napig működhet a jelenlegi körülmények között a cernavodai atomerőmű

Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.

Ez is érdekelheti

A kánikula sem riasztotta vissza a kosárcsapatokat Csíkszeredában

Harmincnégy csapat és több mint 110 játékos részvételével rendezték meg Csíkszeredában a 9. CsíkBall 3x3-as kosárlabdatornát. Az eseményen öt kategóriában hirdettek győztest.

Beteltek a helyek, kiegészült a Marosvásárhelyi VSK kerete

Kialakult a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának kerete a következő idényre. Újabb amerikai játékossal erősítettek, a klub elérte a szabályzatban engedélyezett hat légiós létszámot.

Sorsoltak a kosárbajnokságban, megismerte programját a Marosvásárhelyi VSK

A Román Kosárlabda-szövetség elkészítette a férfi élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának menetrendjét. A Marosvásárhelyi VSK idegenbeli mérkőzéssel indítja a pontvadászatot.

Átalakították a bajnoki rendszert, módosított szabályok a férfi kosárligában

Elfogadták a román férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 2026–2027-es idényének versenykiírását. Változik a rájátszás rendszere, bevezetik a play-int, valamint a címvédő Kolozsvári U-BT ismét különleges bánásmódban részesül.

Lemondott a nemzetközi kupaszereplésről a Sepsi-SIC

Szomorú hír látott napvilágot a háromszéki kosárlabdacsapat háza tájáról: a Sepsi-SIC a 2026–2027-es idényben nem vállalja a nemzetközi kupaszereplést, kizárólag a hazai pontvadászatban és a Román Kupában áll rajthoz.

Újra hosszabbított a kapitány, tengerentúli kosarasok a Marosvásárhelyi VSK-nál

A következő szezonban is a Marosvásárhelyi VSK-nál folytatja a tapasztalt csapatkapitány Sánta Szabolcs. Az együttes újabb idegenlégiósokkal erősítette meg keretét, ugyanakkor egy fontos távozót is bejelentett.

Edzőváltással fut neki az új szezonnak a KSE

Rekordszámú csapattal szerepelt az országos bajnokságokban a KSE kosárlabda-szakosztálya. A másodosztályban ezüstérmes együttes feljutott az élvonalba, miközben edzőváltásra is sor került. A következő hetek nagy kérdése: lesz-e pénz az A osztályra?

Nagy a jövés-menés a marosvásárhelyi kosárcsapatnál

Javában zajlik a keret átalakítása az élvonalbeli bajnokság új szezonjára készülő Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatánál, amely az elmúlt napokban érkezőket és távozókat jelentett be.

Saját kosárlabda-filozófiáját foglalta könyvbe Kercsó Zoltán

A gyergyószentmiklósi Kercsó Zoltán kosárlabdaedző fontos szakmai mérföldkőhöz érkezett: Disrupt Defense címmel jelentette meg angol nyelvű szakkönyvét, amely a modern kosárlabda-védekezésről alkotott filozófiáját és gyakorlati rendszerét foglalja össze.

Zsinórban hatodszor bajnok a Kolozsvári U-BT

Sorozatban hatodik alkalommal hódította el a bajnoki címet a Kolozsvári U-BT a román férfi kosárligában, miután a döntőben 3–1-es összesítéssel múlta felül a Nagyváradi VSK-t.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!