Nagy küzdelemben győzött a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. május 06., 11:20 utolsó módosítás: 2021. május 06., 11:21

Kiélezett csatát hozott a női kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzése, amelyen a Sepsi-SIC egyetlen ponttal bizonyult jobbnak a Szatmárnémeti VSK együttesénél. A háromszékiek ezzel a sikerükkel lépéselőnybe kerültek, az egyik csapat három győzelméig tartó párharc azonban folytatódik a finálé második összecsapásával, amelyet csütörtökön 19 órakor rendeznek a Sepsi Arénában.

Nagy csatában kerültek előnybe a háromszékiek Fotó: Sepsi-SIC/Miska Brigitta

A találkozó első találatát Orbán szerezte, amivel a zöld-fehérek vezetést szerezték, de aztán hirtelen meg is torpantak, a vendégeknek pedig sikerült összedobálniuk zsinórban hét pontot. Ekkor azonban Gardner is megvillantotta tudását, és két triplájának köszönhetően máris fordult a kocka, ezt követően pedig Pasic szintén távolról célzott pontosan, amivel a szentgyörgyi lányok előnye négy pontra nőtt.

Viszont nem nézték ezt tétlenül a VSK kosarasai sem, és az első negyed végére hátrányukat egy pontra tudták csökkenteni (19–18).

A folytatásban mindkét csapat idegesen játszott, a nagy kapkodásban pedig sokáig nem is született találat. A partiumiak kapták össze magukat hamarabb, aminek meg is látszott az eredménye, mert ezúttal ők mentek el négy pontra, viszont érkezett nemsokára a válasz a túloldalon is, amikor a háromszékiek Tobin révén egyenlítettek.

A második negyed utolsó perceiben a szembenálló felek felváltva szerezték találataikat, így a két csapat egyenlő állásnál vonulhatott pihenőre (31–31).

Fotó: Sepsi-SIC/Miska Brigitta

A szünet utáni rajtot a VSK kapta el jobban, Goss és Solopova találataival ismét náluk volt az előny, de hogy ez sokáig ne tartson, arról Gardner és Pasic gondoskodtak, majd Mandache és Cătinean is eredményes volt, amivel a zöld-fehérek újra átvették a vezetést. Előnyüket egy ideig tartani tudták, azonban a szatmári lányok is kapaszkodtak, és erejükből futotta annyira, hogy felzárkózzanak egy pontra (51–50).

Az utolsó negyed Pavlopoulou triplájával és Kelemen büntetődobásból szerzett pontjával indult, amire a vendégek még tudtak válaszolni,

ezt követően azonban Zoran Mikes tanítványai összehoztak egy 10–0-s sorozatot, amivel eldőlni látszott a mérkőzés sorsa (65–54).

De mégsem így történt, mert a partiumiak még időben eszméltek, és ők is összedobáltak zsinórban tíz pontot, negyven másodperccel a meccs vége előtt pedig a vezetést is átvették (67–68).

Időkérés után Gödri-Părău találatával fordított a székelyföldi csapat (69–68), a találkozó utolsó támadását azonban a vendégek vezethették. A hátralevő másodperceket viszont a zöld-fehérek hősiesen kivédekezték, és minimális különbséggel ugyan, de behúzták a győzelmet.

A Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK párharc a döntő második mérkőzésével folytatódik, amelyet csütörtökön 19 órakor szintén a Sepsi Arénában rendeznek. Az újabb összecsapás a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornáján (FRB TV) élőben követhető.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, döntő, 1. mérkőzés, Sepsi Aréna:
Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 69–68 (19–18, 12–13, 20–19, 18–18)
Sepsi-SIC: Gardner 18 (3x3), Pasic 16 (2x3), Tobin 8, Gödri-Părău 6, Orbán 4. Cserék: Mandache 11, Pavlopoulou 3 (1x3), Cătinean 2, Kelemen 1, Ghizilă, Kovács. Edző: Zoran Mikes.
VSK: Goss 24, Bright 19, Solopova 11 (1x3), Cuic 6, Podar 5 (1x3). Cserék: Huțanu 3 (1x3), Popescu, Kilin, Neagu. Edző: Miguel Lopez Alonso.
Játékvezetők: Costin Bogdănescu, Vlad Potra, Claudia Patricia Handrea.