Az elmúlt években a Sirius KK képviselte a legjobbak között a várost, az új szezonban viszont anyagi okok miatt nem vállalta a szereplést. Helyette a VSK indít csapatot a felnőtt mezőnyben, és a szakmai stáb, illetve a játékosok egy része az önkormányzati klub színeiben folytatja.
Az együttes vezetőedzőjének a Marosvásárhelyi Gladius-Lucky Dragons ifjúsági klubnál az évek során kiemelkedő eredményeket elért Florina Porát nevezték ki, aki a román U16-os korosztályos női válogatott másodedzőjeként is tevékenykedik. A szakvezető hálás és örül, hogy részese lehet ennek a projektnek, és
folytathatja azt a sikeres munkát a tehetséges játékosokkal, akik az ő irányításával az U13-as, az U14-es és az U15-ös korosztályban bajnokok, míg U16-ban ezüstérmesek voltak, az új idényben pedig immár a felnőttek között bemutatkoznak az élvonalbeli bajnokságban.
A csapat szakmai stábja Brustur Ionel másodedzővel, Kilyén Örs erőnléti edzővel, Makkai Ferenc masszőrrel és Kiss István versenyszervezővel teljes.
A csapatbemutató sajtótájékoztatón Szászgáspár Barnabás, a Marosvásárhelyi VSK elnöke rámutatott, a hosszú távú projekt a folytonosságra épül, és eljött az idő, hogy a nagyon tehetséges lányok megtegyék a lépést az élvonalba. „Természetesen ezt nem lehet egyik napról a másikra megtenni, de őket tapasztalt játékosok fogják segíteni” – tette hozzá.
A fiatal játékosok közül Alexia Mărcuș nemrég érkezett haza a gimnazisták világbajnokságáról, ahol ezüstérmet szerzett a román válogatottal. Nagyon izgatott, mert nagy lépés lesz ez a pályafutásában, de türelmetlen is, és alig várja, hogy bemutatkozzon az élvonalban.
Ardelean Dora bőséges tapasztalattal rendelkezik a romániai kosárlabdában, és mint rámutatott,
azok az ifjúságiak, akikkel csapattárs lesz a Marosvásárhelyi VSK-ban, akkor születtek, amikor ő az első, U16-os korosztályú Európa-bajnokságon vett részt.
Tagja a román felnőtt női válogatottnak, Konstancáról érkezik, de játszott már Szatmárnémetiben, Aradon, Brassóban és Temesváron is. Kiemelte, a Marosvásárhelyre való igazolását nem tekinti visszalépésnek a pályafutásában, hiszen a versenykosárlabda utáni karrierjére is készülhet.
Mellette a marosvásárhelyi származású Sólyom Sára is egyike lesz azoknak a tapasztalt játékosoknak, akiknek vinnie kell a hátán a csapatot és vezéregyéniség lesz a pályán.
– jegyezte meg.
A marosvásárhelyi csapat kerete augusztus 23-án gyűlt össze, és elkezdte a felkészülést az új idényre, amely szeptember 23-án a Román Kupa első fordulójával kezdődik, amikor a Kézdivásárhelyi SE-vel idegenben találkoznak, a hazai visszavágót pedig két héttel később, október 7-én rendezik.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!