Szerdán délután Nagyváradon elkezdődött a kupasorozat nyolcas döntő tornája a férfiak számára. A Marosvásárhelyi VSK a második negyeddöntőben volt érdekelt, a Konstancai CSM ellen küzdött a továbbjutásért.
A két alapemberét nélkülöző, de a csapatkapitány Sánta Szabolcsot a soraiban tudó vásárhelyiek öt pontos hátrányba kerültek az első negyedben, amikor nem találták az ellenszert a tengerpartiak támadásaira. A második tíz perc sem alakult jól a VSK szempontjából, ezúttal is futottak az eredmény után.
Konstanca 12-vel is meglépett, és habár ezután fokozatosan zárkóztak fel a vásárhelyiek, mégis kilenc pont volt a lemaradásuk a szünetben.
Térfélcserét követően is őrizte előnyét a konstancai együttes, azonban a harmadik játékrész közepétől a VSK játékosai ritmust váltottak, és sikerült fordítaniuk, egy pontos, minimális vezetéssel várták az utolsó felvonást. Ebben aztán semmi esélyt nem adtak az ellenfélnek, amely fizikailag teljesen elfogyott a végére.
A vásárhelyiek rendkívül hatékonyak voltak támadásban, így hamar kétszámjegyű különbséget alakítottak ki, ezzel eldöntötték az összecsapást.
Végül 14 ponttal nyertek, és a klub történetében először bejutottak a legjobb négy közé a Román Kupában.
A Marosvásárhelyi VSK az első pénteki elődöntőben 17 órától a CSO Voluntari gárdájával találkozik, amely a szerdai játéknap korábbi párharcában kiejtette a tavalyi győztes Kolozsvári U-BT-t, ezzel eldőlt, hogy idén biztosan elmarad a címvédés.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!